Záhoráci na sústredení v Srbsku.

Tréner Cirić si pochvaľoval sústredenie v Srbsku, teraz sú už na rade prípravné zápasy

Muži absolvovali v predchádzajúcom týždni sústredenie v Srbsku a už v piatok 4. augusta odštartujú sériu prípravných zápasov.

Za týždeň sme toho stihli naozaj veľa. Som spokojný s pokrokom chalanov. Trénovali sme dvakrát denne, s voľným priestorom na rehabilitáciu a telocvičňu. Viac sme sa zamerali na individuálne a skupinové veci a teraz, keď sme späť, budeme robiť tímovú taktiku – kolektívne tréningy. Celý týždeň sme okrem hádzanárskych tréningov absolvovali aj posilňovňu s našim trénerom Dávidom Krajčírom. Chlapci si po tvrdej práci, ktorá bola dôležitá aj pre rehabilitáciu, oddýchli vo vodnom stredisku Becej. Celkovo to bol pre nás veľmi úspešný týždeň,“ zhrnul týždenný pobyt tréner Bojan Cirić.

Na tréningoch boli prítomný aj domáci tréneri. „Každý deň sme mali v Becej nových ´hostí´. Ide o mojich bývalých hráčov až po trénerov, s ktorými som pracoval, a tých, proti ktorým som hrával. Chcel som vidieť ich názory, ich nápady. Je dôležité počuť viac názorov od rôznych trénerov a hráčov. Od začiatku s nami bol Nikola Branković, tréner brankárov, ktorý s našimi brankármi pracoval dvakrát denne, hodinu a pol každý tréning. Naozaj tvrdo pracovali a myslím si, že sme v tejto oblasti urobili veľa. Nikola je dobrý tréner, hral za najlepšie srbské kluby a potom trénoval mládežníckych brankárov v mnohých belehradských kluboch. Pracoval so mnou v mojom bývalom klube, takže rád pomohol,“ prezradil Bojan.

Ako celkovo hodnotíš sústredenie, čo sa na ňom podarilo a splnilo tvoje predstavy? „Pre chalanov to bolo niečo nové. Myslím si, že je dobré vziať celý tím pre nich do neznámej oblasti. Bol som šťastný, že som ich videl fungovať spolu, mimo kurtu, boli skvelí. V sobotu som im dal večer o hodinu viac voľného času na dobrú tímovú prácu. Potešilo ma, že som ich všetkých videl na jednom stole v jednej kaviarni. Neboli to žiadne skupiny po piatich či šiestich, chodili všetci spolu, čo v tímoch po šestnásť hráčov nie je tak často. Presne to bola pointa celého kempu. Toto bude naozaj kompaktný tím a verím, že minulý týždeň nám to pomohlo dosiahnuť to. Na ihrisku aj mimo neho,“ chválil tímového ducha tréner mužov.

Už na konci týždňa sú na programe prvé prípravné zápasy. S kým sa stretneme a čo bude hlavným cieľom v týchto zápasoch? „Máme pred sebou prvé dva zápasy so Strakonicami a Brnom, ktoré znamenajú začiatok druhej časti predsezónnej prípravy. Výsledok v týchto zápasoch nie je dôležitý, chcem vyskúšať všetkých hráčov na viacerých potoch a vyskúšať si všetky kombinácie v zostave. Chcem trénovať nové útočné a tiež nový obranný systém. To je náš hlavný cieľ. Aj preto sme si vybrali ťažších súperov. Oproti nim vidíte všetko, čo nefunguje. Všetky priateľské zápasy vnímam ako prípravu na prvé kolo v Hlohovci. Tu začína záležať na výsledku,“ naznačil, čo možno očakávať od prvých prípravných stretnutí tréner Cirić.