Michal Kurka

Michal Kurka: Chcel som skončiť, ale atmosféra v Maline ma láka

Naposledy sme vám predstavili prvú posilu nášho áčka, ktorou je Anur Burnazović, teraz prichádza rad na ďalšiu. A aj pri nej by sme s trochou nadsádzky mohli použiť okrídlený názov filmu Dobrí holuby sa vracajú. Avšak v tomto prípade je to po poriadne dlhej dobe, keďže Michal Kurka opustil Záhorie ešte v dorasteneckom veku a domov sa vracia až vo svojich 33 rokoch.

Z Malaciek odchádzal ako dorastenec

Začínal som v Malackách, kde som trávil svoje hádzanárske roky až po dorastenecké kategórie. Moje kroky potom smerovali do bratislavského ŠKP, kde som pôsobil až do svojich 19 rokov. V seniorskej kategórii som potom pokračoval v extraligovej Trnave. Po roku a pol som sa na ďalších 3,5 roka upísal Novým Zámkom, kde som získal tri bronzové medaily a jedno štvrté miesto. Po tomto angažmán som sa aj s priateľkou, ktorá je dnes už mojou ženou, rozhodol skúsiť zahraničie. V Nemecku som zväčša pôsobil v 3. a 4. najvyššej súťaži. Pôsobil som v TG Münden, TSG Haßloch, HSG Worms 4.liga(1rok) a Soester TV. Asi najviac mi utkvel v pamäti postup s TSG Haßloch zo 4. do 3. ligy a po 7,5 rokoch sme sa rozhodli pre návrat na Slovensko. Chvíľu som to skúsil v Šali, ale opäť som sa rozhodol pre zahraničie, keď som posledné tri roky strávil v Rakúsku, posledný aj s Anurom (Burzanovićom). Počas tohto obdobia sme s klubom získali dve striebra a jedno 6. miesto,“ prezradil svoju púť kariérou hráč, ktorý si užíva Kristove roky.

Po tak bohatej kariére by už asi väčšinu hráčov napadali aj myšlienky na koniec kariéry. „Samozrejme aj mňa to napadlo. Mal som už v hlave, že ukončím kariéru a budem sa venovať rodine a podnikaniu. Ale napokon som sa rozhodol pre návrat domov. Zatelefonoval som si s ľuďmi z vedenia, následne s trénerom a rozhodol som sa, že to pri hádzanej predsa len ešte potiahnem,“ naznačila svoje myšlienky šikovná stredná spojka.

Je vidieť, že chlapci tvrdo pracujú

Prvé tréningy, ktoré sme absolvovali vyzerali veľmi slušne. Je vidieť, že chlapci tvrdo pracujú a každý chce zabojovať o čo najlepšiu pozíciu v tíme. Ja som zvyknutý trénovať veľa, takže mi záťaž zo začiatku prípravy nerobí problémy. Keďže som Malacky opustil už poriadne dávno, ťažko sa mi porovnáva s minulosťou. Hral som tu síce niekoľko stretnutí ako súper, ale z toho to nedokážem posúdiť. Ale spoluhráči v kabíne si pochvaľujú, že úroveň ide z roka na rok nahor,“ vyjadril sa k prvým tréningom Michal.

Načali sme to aj pri rozhovore s Anurom a je to aj otázka na teba. Podobne ako on aj ty budeš patriť medzi najskúsenejších hráčov mužstva. Ako vidíš šance mužstva zabojovať o play-off? „Doteraz som v každom klube hral vždy o popredné priečky a nerád by som to na staré kolená menil,“ začal s úsmevom a potom už vážnejšie dodal: „To play-off je určite cieľ aj pre mňa. Liga bude vyrovnaná a každý jeden duel bude náročný, ale som presvedčený, že určite máme šancu. Ak na sebe budeme počas celej sezóny tvrdo pracovať ako to vidím na prvých tréningoch, som optimista a nevidím dôvod, aby sme stanovený cieľ nedosiahli,“ srší optimizmom odchovanec malackej hádzanej.

Michal Kurka: najviac sa teším na divákov

A na záver prezradil ešte jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol predĺžiť si hráčsku kariéru. „Najviac sa teším na divákov. Bol som v minulej sezóne niekoľkokrát v hale a bol som nadšený. Určite aj to výrazne zavážilo pri mojom rozhodovaní. Divák v Malackách je náročný, ale dokáže oceniť snahu svojich hráčov. Atmosféra bola minulý rok fantastická. Špeciálne si spomínam na zápas s Bojnicami a bolo to vážne nádherné. Už teraz mám zimomriavky pri predstave na prvý domáci duel,“ neskrýval Michal nadšenie nad prostredím v Maline.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *