Frane Blašković Autor: Lucia Obžerová

Záhoráci hlásia ďalšiu posilu, je ňou Frane Blašković

V mužskom kádri vítame novú posilu, ktorou sa stal onedlho 20-ročný Frane Blašković. Prichádza k nám z chorvátskeho klubu Hc Spačva Vinkovci.

V tomto chorvátskom meste, ktoré je aj jeho rodiskom, strávil celú svoju doterajšiu kariéru. Napriek tomu, že ešte len vo štvrtok 17. augusta oslávi svoje 20. narodeniny, už sezóne 2020/2021 vo veku 17 rokov hral kvalifikáciu o Európsku ligu.

Vo svojom rodnom meste je mimoriadne populárny, čo potvrdzuje aj fakt, že bol zvolený za najlepšieho športovca Vinkovci v roku 2018 v rámci všetkých športov.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať Franeho a posliní naše Áčko. Keďže sa nám dlhodobo zranil Milan Dijamatovič, tak sme museli zareagovať a hľadali sme za Milana náhradu pre sezónu 2023/2024. Veríme, že aj Milan sa dá čoskoro zdravotne do poriadku,“ vysvetlil podpis novej posily športový riaditeľ HC Záhoráci Stupava/Malacky Rudolf Draškovič.

Blaškovića si vyhliadol priamo tréner Bojan Ćirić. „Jedná sa o veľmi šikovného ľaváka, ktorý hrá na poste pravého krídla. Jeho silnou stránkou je streľba a keďže je ľavák tak na tomto poste budeme mať kvalitnú náhradu. Frane sa pripojil k tímu už na sústredení v Srbsku,“ doplnil základné informácie o novej posile Draškovič.

Vítame Franeho medzi Záhorákmi a okrem úspechov na palubovke, mu prajeme, aby sa mu u nás páčilo a takisto všetko najlepšie k 20. narodeninám, ktoré bude oslavovať už vo štvrtok.

Frane vitaj v Záhorákoch.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *