Mladší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky na turnaji Mizuno cup 2023. Autor: Lucia Obžerová

Mladší dorastenci sa po Mizuno cupe chystajú do Karvinej

Prvú zápasovú skúšku majú mladší dorastenci nášho klubu za sebou, keď počas uplynulého víkendu absolvovali Mizuno cup.

Išlo síce o prvú výraznejšiu zápasovú prax, ale v kádri sme improvizovali, keďže viacerí hráči ročníka 2007 vypomáhali staršiemu dorastu. Takže celý turnaj sme hrali viac menej s mladšími hráčmi ročníka 2008,“ začal o turnaji tréner Tomáš Stachovič.

Na Mizuno cupe dostali príležitosť všetci hráči

Napriek tomu, že Mizuno cup musel odohrať so svojimi zverencami v oklieštenej zostave, keď päť najstarších a najskúsenejších hráčov hralo za starší dorast, predsa len priniesol nové poznatky. „Ukázal nám, že medzi hráčmi sú rozdiely. Je vidieť skúsenosti hráčov, ktorí už minulý rok pôsobili v doraste, keď si v tejto vekovej kategórii vedeli už lepšie poradiť so súpermi. Mladší sa musia ešte etablovať a musia v úsilí pridať. Bolo to vidieť v rozhodujúcich momentoch zápasov, keď sa muselo ísť v závere na maximum, pritvrdiť v obrane resp. riešiť kritické situácie v kľúčových momentoch. Máme veľa hráčov, ktorí prišli tento rok zo žiakov a pre nich je to výrazná zmena a adaptácia na vyššiu kategóriu bude nejakú dobu trvať. Na druhej strane sme mali k dispozícii až 18 hráčov a všetci dostali príležitosť, ukázať, čo v nich je, čo vidím ako pozitívum do budúcnosti,“ zhodnotil Mizuno cup tréner.

Do Karvinej v najsilnejšom zložení

Ako doplnil, ani v tohto týždňovej príprave zatiaľ nie je tím kompletný, keďže niektorí hráči sa po turnaji museli vysporiadať so zraneniami. To takisto komplikuje prípravu na turnaj v Karvinej, na ktorý odchádzajú naši mladší dorastenci už tento piatok.

V podstate aj do Čiech ideme bez toho, aby sa hráči spolu výraznejšie zohrali, vyskúšali si nejaké signály a zladili sa v herných činnostiach. Takže doterajšiu prípravu hodnotím opatrne. Preverila nás kondične, ale ako na tom reálne herne sme, sa ešte len uvidí,“ naznačil tréner, čo musia v príprave riešiť prioritne.

V Karvinej budú na našich dorastencov čakať náročný súperi z Čiech, Poľska a Slovenska. „Turnaj už ukáže viac aj po hernej stránke, keďže odchádzame v najsilnejšom zložení. Ale stále sme vo fáze prípravy, máme za sebou iba jeden turnaj a herné tréningy sú viac menej ešte pred nami. Budeme viac vecí riešiť za pochodu. V každom prípade nás turnaj dobre preverí, keďže nás čakajú kvalitné tímy akými Kielce, Zabrze či Lovosice nepochybne sú. To už sú mužstvá iného rangu a všetci hráči budú musieť ísť počas stretnutí na maximum,“ predstavil svoje očakávania Tomáš Stachovič.

Výsledky mladších dorastencov na turnaji Mizuno cup

Záhoráci Stupava/Malacky – HKM Slovan Šaľa 23:18

Záhoráci Stupava/Malacky – MHK Piešťany 19:15

Záhoráci Stupava/Malacky – ŠKP Bratislava 18:22