Bojan Ćirić (HC Záhoráci Stupava/Malacky) Autor: Lucia Obžerová

Tréner Ćirić pred štvrťfinále: S podporou fanúšikov sú naše šance reálne

Zápas roka, aj takto by sa dal nazvať duel, ktorý čaká na našich hádzanárov v stredu od 19.00 h v hale Malina v Malackách. Na programe je druhý duel štvrťfinále Niké Handball extraligy proti tímu z Považskej Bystrice.

V prvom zápase naši hráči podali sympatický výkon. Až na prvú desaťminútovku druhej časti boli súperovi vyrovnaným súperom. „Som naozaj rád, že každý, kto sledoval prvý zápas, bol s naším výkonom naozaj spokojný. Boli sme dobre pripravení, myslím si, že v prvom polčase sme boli lepším tímom, ale keď hráte proti mužstvám ako Bystrica, nemôžete dopustiť, aby mal ich brankár taký výkon ako on. Kovačin bol jednoducho úžasný a myslím si, že pre nich zmenil zápas,“ v krátkosti zhodnotil prvý duel tréner Záhorákov Bojan Ćirić.

Odraziť sa od prvého polčasu v P. Bystrici

Najmä od výkonu z prvého polčasu sa chcú Záhoráci odraziť k možnému prekvapeniu a vynúteniu si tretieho duelu. „Máme veľký rešpekt pred obhajcami trofeje, ale naše šance v Maline sú pre mňa reálne. Viem, že veľa ľudí z hádzanej si myslí, že v stredu to skončí, ale hádzaná je nevyspytateľná hra. Je to pre nás historický deň, bude to nielen pre nás hádzanársky sviatok. Máme v talóne ešte schované nejaké naše karty. Analyzovali sme každý detail z prvého zápasu a sme pripravení na ďalšiu bitku,“ neskladá zbrane srbský tréner.

HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Ćirić: Verím v podporu fanúšikov

V Maline býva tradične búrlivá atmosféra, na ktorú sa chcú Záhoráci spoliehať aj v tomto najdôležitejšom zápase sezóny. „Volám všetkých našich fanúšikov, aby sme si v stredu užili niečo špeciálne. Volám každého z nich, aby prišli, pretože pre nás je to prvýkrát, čo hráme zápas play-off v našej domácej hale. S nimi sú naše šance na tretí zápas oveľa väčšie. Tento výsledok sme dosiahli aj vďaka vám, takže teraz si chceme spolu s vami užiť každú minútu play-off. Všetci sa vidíme v stredu a dúfame, že aj v sobotu v Považskej Bystrici,“ vyzýva 33-ročný tréner fanúšikov Záhorákov, aby v čo najhojnejšom počte prišli povzbudiť našich hráčov.

Zápas je na programe v stredu 10. apríla od 19.00 h v športovej hale v Malackách.

HC Záhoráci Stupava/Malacky - fanúšikovia Autor: Lucia Obžerová
HC Záhoráci Stupava/Malacky – fanúšikovia Autor: Lucia Obžerová