HC Záhoráci Stupava/Malacky – MŠK Považská Bystrica 24:32 (15:17)

Favorita sme potrápili, ale na víťazstvo to nestačilo

Záhoráci dlho vzdorovali favorizovanému súperovi a ešte desať minút pred záverečným hvizdom prehrávali len o dva góly. Obhajca titulu však napokon zlomil ich odpor, presadil sa v koncovke zápasu a zaistil si tak postup medzi najlepšiu štvoricu.

Zostava a góly Záhoráci: J. Rybár, M. Velebný, D. Maslić – Burnazović 2, Valachovič 2, Vasović 6/5, Ristić 3, Jánoš, Tóth, Žunić 3, Kovács 2, Konečný, Prevaj Kurka 1, Blaškovič 2, D. Grich 3, tréner Bojan Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva: B. Grich a M. Rybár.

Najviac gólov P. Bystrica: Štefina 7, Briatka 7/4, Živković 5/1, Ďuriš 4.

Domácemu trénerovi Bojanovi Ćirićovi vyšiel v úvode stretnutia ťah, keď do bránky postavil Daria Maslića, ktorý v prvých desiatich minútach zneškodnil množstvo gólových šancí súpera vrátane dvoch sedemmetrových hodov. Najmä vďaka nemu si Záhoráci udržiavali so súperom kontakt a niekoľkokrát viedli, naposledy v 23. minúte 11:10. V záverečnej desaťminútovke prvej časti sa už hostia dokázali viac presadiť a do šatní odchádzali s dvojgólovým vedením.

Podobne ako v prvom štvrťfinále, aj v druhom bol pre vývoj zápasu rozhodujúci vstup do druhého polčasu. Záhoráci nedokázali streliť gól takmer 12 minút. V tomto časovom úseku prišli tri rýchle vylúčenia v priebehu dvoch minút a súper sa dostal do vedenia o 6 gólov. Záhoráci však nezložili zbrane, bojovným výkonom, ktorý podporovalo v hľadisku 450 divákov sa po presnom zásahu Blaškovića dotiahli v 50. minúte na rozdiel dvoch gólov. Lenže skúsenejší súper nedovolil zápas zdramatizovať a keď sa na strane domácich k nepremieňaniu vyložených šancí pridali aj technické chyby, Považská Bystrica si vedenie ustrážila a postúpila medzi najlepšiu štvoricu.

Hádzanárov HC Záhoráci Stupava/Malacky čaká od soboty 20. apríla boj o 5. až 8. miesto, v ktorom si zmerajú systémom doma-vonku sily so súpermi z Topoľčian, Nových Zámkov a ŠKP Bratislava. Prvý zápas odohrajú 20. apríla o 18.00 h na palubovke Topoľčian.

Hlasy po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky: „Odohrali sme dobré stretnutia, v ktorých sme dokázali súpera potrápiť. Ten si však svojimi skúsenosťami dokázal oba zápasy postrážiť a nedovoliť prekvapenie. Napriek tomu, pre nás sezóna ešte ani zďaleka nekončí a chceme čo najlepšie obstáť v zápasoch Ligového pohára, kde je našim cieľom skončiť do 6. miesta.

Václav Straka, tréner MŠK Považská Bystrica: „Som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s tým, že obe štvrťfinálové stretnutia mali svoj náboj a bolo v nich vidieť, že ide o zápasy play-off. Pre nás to bolo dobré. Odohrali sme náročné stretnutia pred ďalšími súbojmi v play-off.“