Bojan Cirić

Tréner Bojan Ćirić s bodmi po prvej časti spokojný, ale je ešte čo zlepšovať

Nešťastným duelom s Novými Zámkami, ktorý sme na domácej pôde prehrali o jediný gól sme zakončili prvú polovicu základnej časti. Ako sa na ňu pozerá tréner Bojan Ćirić?

Na konte máme 11 bodov, čo je o bod viac ako sa nám podarilo získať za celú uplynulú sezónu. V tabuľke nám patrí 4. priečka, takže by sa dalo hovoriť o úspešnej prvej časti?

  •  Klamal by som, keby som povedal, že nie som spokojný s 11 bodmi po prvých desiatich zápasoch. Neprehrali sme 6 z 10 zápasov. Keď si uvedomíme, že Považská Bystrica a Prešov sú na inej úrovni, tak nám vyjde, že máme dva zápasy, ktoré sme bodovo nezvládli. Je to skvelý výsledok pre toto mužstvo. V tejto sezóne ich veľmi kritizujem, ale len preto, lebo si myslím, že máme na ešte viac. V týchto chlapcoch je veľký potenciál. Odhliadnuc od toho všetkého som na tento tím hrdý, píše históriu hádzanej na Záhorí a som presvedčený, že to najlepšie ešte len príde.
Anur Burzanović a Bojan Cirić
Anur Burzanović a Bojan Cirić

Predsa len jednu otázku aj do do kabíny mužstva. Sú hráči, ktorí zaostali za očakávaniami a naopak takí, ktorí prevýšili očakávania?

  •  Nerád otvorene kritizujem hráčov, myslím si, že to by sa malo zostať v šatni. Stojím si za svojimi hráčmi a snažím sa veci riešiť vo vnútri šatne. Nie je žiadne tajomstvo, že sú hráči, s ktorými nie som spokojný. A naopak sú takí, ktorí ma svojimi dobrými výkonmi príjemne prekvapili. Jedna vec je ale dôležitejšia, neexistuje v kabíne ani jeden hráč, ktorý by neodvádzal 100 %. Neexistuje ani jeden hráč, ktorému by na kolektíve a výsledku v zápasoch nezáležalo. Takže som naozaj spokojný s ich energiou a úrovňou nasadenia. Som presvedčený, že zlé výkony niektorých jednotlivcov sa zmenia, pretože majú dobré rozpoloženie a dávajú do toho na ihrisku všetko.

Začleňujeme do tímu aj mladé talenty

Do tímu sa postupne začleňujú aj talentovaní hráči, ktorí len nedávno vyšli z dorasteneckých kategórií alebo do nich vekovo dokonca ešte patria. Aký je pohľad na ich výkony?

  •  Tento klub rastie a s ním aj naši hráči. Aj tí, ktorí už síce majú nejakú vodcovskú pozíciu v tíme, ale väčšina z nich má do 23 rokov. Mladí hráči – dorastenci, ktorí teraz prichádzajú, majú veľké predpoklady na dobrú budúcnosť v hádzanej. Je tu veľa talentov, ale ten sa musí stretnúť s tvrdým tréningom a dobrým psychickým stavom, aby sa talent pretavil do reality. S tým, ako mladí hráči pracujú tento rok, som spokojnejší ako minulý.
  • Jediné, čo ma trápi, je, že musia viac trénovať individuálne. To je na nich, nezáleží to na mne ani na žiadnom z trénerov dorastu. Na úspech v hádzanej päť tréningov nestačí. Keď nastúpia na vysoké školy, univerzity, majú čas o prestávkach, alebo pred nimi ráno. Vždy je čas na tréning, ak to chcete zvládnuť. Neexistujú žiadne výhovorky. Máme príklad Lukáša Konečného, Juraja Rybára, ktorí často trénujú o siedmej ráno kvôli škole alebo práci. To je správny spôsob, ako to robiť ako mladý hráč. Taktiež majú výhodu, že môžu pracovať s kondičným trénerom Dávidom Krajčírom v rôznych hodinách, čo je v ich veku niečo, čo nemá veľa hráčov k dispozícii. Tento rok debutoval v prvom tíme Tadeáš Ferenčík. Dokázal to tvrdou prácou a počúvaním na tréningoch a zápasoch. Teším sa, že Gabriela Töröka uvidím v A-tíme v niektorom z ďalších zápasov. Pre mňa je to jeden z najväčších talentov na Záhorí. Najdôležitejšie je, že hádzanou žije. Je to výsledok jeho trénerov, ktorí mu ukázali všetky krásy nášho športu.
  •  
  • Na záver tejto témy chcem povedať to najdôležitejšie – nikdy nedávam hrať mladého hráča, kým nemám pozitívnu odozvu od jeho dorasteneckých trénerov. Keď sú lídrami vo svojich kategóriách a ich tréneri mi povedia, že na každom tréningu a zápase dávajú všetko pre dorast, potom dostanú šancu hrať za A-tím. Táto komunikácia je veľmi dôležitá a som rád, ako naši tréneri dorastu pracujú.
Marek Tóth s trénerom Bojanom Ćirićom Autor: Lucia Obžerová
Marek Tóth s trénerom Bojanom Ćirićom Autor: Lucia Obžerová

Začína sa odvetná časť

Niké Handball extraliga pokračuje v rýchlom tempe a už cez víkend štartuje druhá polovica súťaže. S akými očakávaniami do nej vstupuješ?

  •  Moje ciele pre druhú časť sa nezmenili. Naším cieľom je top 8 a prvé play-off v histórii pre Záhorákov. Keď sa nám to podarí, môžeme pomýšľať na nejaké vyššie pozície. Sme na dobrom mieste, ale je to len polovica cesty. Rozdiel medzi nami a pozíciou číslo osem sú len štyri body. Veľa ľudí hovorilo o zápase s Novými Zámkami, ale pre mňa, keď si dobre zanalyzujete tabuľku a poznáte svoje ciele, je zápas proti Hlohovcu zápasom sezóny. Z celkových 10 zápasov, ktoré nám zostávajú, je jednoznačne najdôležitejší a bude na nás vyvíjaný veľký tlak. Som presvedčený, že sa s tým dokážeme popasovať a podáme výborný výkon.
  • Mám veľkú podporu od vedenia, všetko čo potrebujem sa rieši. S takto fungujúcim klubom a podporou, ktorú mám na lavičke od mojich kolegov Paľa Stachoviča a Tomáša Baláža a našich technických vedúcich Michala Rybára a Branka Gricha, môžeme všetko zvládnuť. Skončiť na jednom z prvých šiestich priečok by bol pre tento tím veľmi úctyhodný výsledok a bol by som rád, keby sa nám to podarilo.

Fantastické publikum na Záhorí

Nedá sa nespomenúť ani fantastické publikum či už v maline v Malackách alebo v Stupave v školskej hale, ktoré vždy tlačí celý zápas náš tím dopredu bez ohľadu na to či sa darí alebo nie.

  • Sú to ľudia, ktorí milujú hádzanú. Milujú svoje mestá a sú nezastaviteľní 60 minút. Ak dáte do toho srdce, budú vás podporovať, či už vyhráte alebo prehráte. Ak budete hrať na maximum, budú tam. A to je niečo, čo je pre každého človeka v športe snom – hrať pred takýmto publikom. Každý zápas v lige by bol atraktívnejší, kvalitnejší, keby tribúny vyzerali tak, ako vyzerali v sobotu v Maline. Bola radosť pred nimi hrať a som smutný, že sme nevyhrali. Ale som hrdý na to, ako sa títo fanúšikovia postavili k našim chlapcom aj mimo ihriska. To len potvrdzuje to, čo som povedal predtým -keď bojujete, oni tu budú. To je kvalita dobrých fanúšikov a dobrých ľudí.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *