Podcast SZH: Rozhovor s Rudom Draškovičom. Autor_ Lucia Obžerová

Podcast SZH: Rozhovor s Rudom Draškovičom – nielen o Záhorákoch

Pridajte sa k nám a vypočujte si Podcast SZH s Rudolfom Draškovičom, ktorý pre vás pripravila Petra Ázacis Kuťková z Slovenského zväzu hádzanej. Sľubujeme zaujímavé informácie zo sveta hádzanej.

V jedenástom kole Niké Handball Extraligy sa odohral napínavý súboj o tretie miesto v tabuľke medzi tímami Záhorákov a Nových Zámkov. Hostia mali priebeh zápasu dlho vo svojich rukách, avšak tímu Bojana Čiriča sa podarilo v záverečných momentoch vyrovnať a zápas dotiahnuť do dramatického konca. Rozhodujúci gól pre Novozámčanov strelil Adam Lukačín len pol minúty pred koncom stretnutia.

V sezóne plnej napätia, kde si väčšina tímov kladie za cieľ umiestniť sa v prvej osmičke, sa Záhoráci ukazujú ako jedno z najpríjemnejších prekvapení. Športový riaditeľ Rudolf Draškovič v najnovšom podcaste Slovenského zväzu hádzanej odhalil, aký význam malo pre tím zlúčenie dvoch klubov. A tiež, že za vzostupnou formou stojí intenzívny tréningový režim s ôsmimi jednotkami týždenne.

Podcast SZH tiež ponúka Draškovičove rozprávanie o prvom roku tímu v NHE, výzvach, ktorým čelili. A aj o tom, prečo mu spočiatku niektorí neverili. Hovorí o významnej úlohe legionárov v klube. O tom, ako zahraniční hráči prispievajú k atraktivite súťaže. Vyzdvihuje úspechy Richarda Stovička z akadémie THW Kiel a vysvetľuje, prečo je na neho hrdý.

Podcast ďalej osvetľuje, čo prispieva k plným tribúnam na domácich stretnutiach a prečo plánujú po sezóne rozšíriť kapacitu hľadiska. Draškovič chváli trénera Bojana Ćirića za jeho taktické schopnosti a prácu s mladými hráčmi. Zároveň zdôrazňuje, že cieľom Záhorákov je umiestniť sa v prvej osmičke a rozpráva o tom, ako mu narodenie synčeka zmenilo život.