Richard Stovíček prestupuje do Nemecka.

Richard Stovíček prijal ponuku z Nemeckého klubu HC Elbflorenz Dresden, kde bude pôsobiť v kategórii dorastu. Miestny tím štartuje v dvoch dorasteneckých súťažiach. Tím A Jugen štartuje v „Sachsen lige“ a B Jugend štartuje v „regional lige“. Richard Stovíček je odchovanec HC TATRAN STUPAVA, kde do minulého roku navštevoval HANDBALL ACADEMY na miestnej základnej škole. Od minulého roka začal postupne hrávať za organizáciu ZÁHORÁCI Stupava / Malacky a tento rok okrem mladšieho dorastu hral aj za tímy staršieho dorastu a mužov „B“.

Komentár športového riaditeľa Rudolfa Draškoviča:
Veľmi nás mrzí fakt, že Richard odchádza do Nemecka a mňa dvakrát, lebo som s ním spolupracoval v Stupave aj v Záhorákoch celých sedem rokov od prípravky až po kategóriu dorastu. Na jednu stranu mu to prajem, aby športovo napredoval, ale na druhú stranu ma to mrzí, lebo strácame hráča, ktorého sme chystali do prvého tímu ZÁHORÁKOV. Richard je pracovitý pivot, má zdravé hádzanárske sebavedomie, chuť trénovať a hlavne má správne fyzické parametre na post pivota. Riša som tento rok z kategórie mladšieho dorastu vytiahol do staršieho dorastu a sem tam si zahral aj v príprave za „B“ tím v mužskej kategórii, kde zvládal plnohodnotne odohrať zápasy. Podľa môjho názoru potreboval ešte rok odohrať doma aby nazbieral skúsenosti ale keď sa rozhodol ísť touto cestou, tak mu to prajeme a veríme, že ho ešte uvidíme v našej organizácii. Richard je po Šimonovi Hauskrechtovi (TV Großwallstadt Junioren Akademie) druhý hráč, ktorý v priebehu jedného roka odišiel do Nemecka. Richard držíme ti palce.