Na Záhorí padol vicemajster HK KOŠICE

Prvý extraligový zápas v kalendárnom roku 2023 bol pre Záhorákov niečím výnimočným. V ŠH Malina by ste si v sobotu hľadali miesta len veľmi ťažko. Úvod stretnutia priniesol vyrovnaný duel dvoch diametrálne odlišných celkov. Zatiaľ čo jeden tím sa spoliehal na skúsenosti a silu, Záhoráci sa spoliehali na rýchlosť a mladícku dravosť. Aj napriek tomu, že domáci robili viac chýb kvôli snahe hrať rýchlo, držali sa takmer celý zápas vo vedení, keď až v predposlednej 10 minútovej časti poslal do vedenia hostí Hruščák. No famóznou šnúrou 5. gólov, poháňaných plným publikom sa Záhorákom podarilo na domácej palubovke zdolať minuloročného vicemajstra.

Vyjadrenie trénera Ćirića : Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, čo nás udrží v boji o TOP 8. Stále je to ťažká úloha, ale s týmto víťazstvom sme stále v hre. Zápas sám o sebe bol plný nadšenia, bola to hra skúseností proti rýchlosti. Chováme veľa rešpektu voči Košiciam, sú to hráči s veľkými kariérami. Pripravili sme sa dobre na zápas, prišli sme do haly vyhrať a presne to sme urobili. Fanúšikovia boli zas a opäť úžasní, tlačili nás celý zápas a pomohli nám dosiahnuť náš cieľ. Chcel by som poďakovať Košiciam k férovému zápasu a delegátovi, rozhodcom za veľmi dobrú prácu. Oslavovali sme, ale teraz už je čas zabudnúť a sústrediť sa na Topoľčany. To je všetko na čom teraz záleží.

Dorastenci získali striebro na Husgas cup Kuřim

Záhoráci dňa 28.1 2023 vycestovali do českého Kuřimu aby sa zúčastnili na kvalitne obsadenom turnaji, kde štartovali v kategórii mladšieho dorastu druholigové celky Lokomotíva Vršovicce Praha, Rožnov pod Radhoštěm, SK Kuřim a prvoligový Baník Most. Turnaj sa hral každý s každým 2×20 min a naši dorastenci si vybojovali pekné druhé miesto.

Komentár trénera: R.Draškoviča:
S turnajom som veľmi spokojný. Keďže nám chýbalo pre zranenie veľa hráčov a skoro všetci absentujúci hrávajú na spojkovom rade, tak na tento turnaj sme odcestovali iba so štyrmi klasickými spojkami. Preto som mal obavu, či tento turnaj zvládneme. Nakoniec sa moje obavy nenaplnili a zistili sme, že vieme hrať rýchlu behavú hádzanú a bez problémov vieme absolvovať v tomto tempe viac zápasov po sebe. Keďže tento turnaj sa hral každý s každým s hracím časom 2 x 20 min, tak tento turnaj bol aj dosť kondične náročný. Chalani išli do toho naplno a potešili nás najmä bojovnosťou. Postupne sme porazili kluby ako Vršovice Praha, Rožnov, Kuřim a na Baník Most nám už došli sily. Celkové druhé miesto potešilo, ale pre nás bolo dôležité to, že hráči sa nevzdávajú a bojujú o výsledok až do konca stretnutia. Bola to dobrá previerka pred ligou a hlavne sme si do sýtosti zahrali. Ďakujeme miestnemu klubu SK Kuřim, že nás pozvali na turnaj

Konečné poradie: 1. Baník Most,  2. Záhoráci  (SK), 3. TJ Rožnov pod Radhoštěm, 4. SK Kuřim, 5. TJ Lokomotiva Vršovice

Výsledky:
* Záhoráci – TJ Lokomotiva Vršovice 24:15