REDOX CUP 2023

Cez víkend v dátumoch 21 a 22. januára Záhoráci organizovali medzinárodný turnaj za podpory hlavného sponzora REDOX Slovakia. Na turnaji sa zúčastnili tímy Bratislavy, Hraníc (CZ) a domáci celok Záhoráci Stupava/Malacky „A“. Celkovo sa na turnaji odohrali 3 zápasy v riadnom hracom čase 60 minút. Napínavé zápasy až do samého konca tak boli zaručené. 

V prvom zápase Záhoráci vyzvali ŠKP Bratislava, ktorého dobre poznajú z domácej Niké Handball Extraligy. V tesnom, ale hlavne tvrdom zápase sa ani jeden celok nešetril. Polčasový výsledok bol však naklonený na stranu ŠKP a tak mali diváci o drámu postarané. V podobnom duchu sa nieslo aj druhé dejstvo zápasu no Záhoráci ho v poslednej 10. minútovej pasáži dokázali strhnúť na svoju stranu a zvíťazili rozdielom 5. gólov a to 31 : 26.

Druhý hrací deň, ranný sobotňajší zápas sľuboval zaujímavú konfrontáciu dvoch pre seba neznámych súperov TJ Cement Hranice – ŠKP Bratislava. Ani v tomto zápase sa určite nehralo v rukavičkách a tvrdé fauly museli riešiť domáci rozhodcovia Švarc s Adamkovičom. Rozdiel 1 gólu (11 : 12 pre ŠKP) počas polčasovej prestávky nasvedčoval že sa bude jednať o vyrovnaný duel až do samého záveru. Druhý polčas, ale lepšie zvládli české Hranice a porazili ŠKP Bratislava 21 : 20.

Posledný zápas turnaja REDOX CUP si zahrali Záhoráci proti TJ Cement Hranice. Tieto 2 celky na seba narazili už v príprave leta 2022, keď práve Hranice dokázali 2x zvíťaziť nad novo sa formujúcim tímom Záhorákov. Prvý polčas smeroval k veľmi podobnému scenáru, Hranice dokázali odskočiť až na rozdiel 3 gólov a to 13:16. Druhý polčas tak bol vážnou previerkou pre tím trénera Ćirića, ktorý potreboval nazbierať sebavedomie na veľmi dôležitý zápas, ktorý ich čaká túto sobotu proti HK Košice. Napokon sa to Záhorákom podarilo a dokázali nepriaznivý výsledok proti českému celku otočiť a zvíťaziť 27 : 26. V napínavom závere viedli aj viacgólovým rozdielom, ale záver zápasu si nenechali ujsť a stali sa tak prvými víťazmi mužského turnaja REDOX CUP. 

Komentár trénera Ćirića : Bola to pre nás veľmi dobrá posledná skúška. Mali sme príležitosť si vyskúšať niektoré kombinácie na dva dôležité zápasy, ktoré nás čakajú v nasledujúcich dvoch týždňoch. Výsledok nebol dôležitý, ale som rád, že sme vyhrali oba zápasy. Obzvlášť som šťastný s výhrou nad Hranicami, proti ktorým sme prehrali oba prípravné zápasy pred sezónou. Dúfam, že chlapci budú hrať ešte lepšie v sobotu, pretože budeme potrebovať všetku kvalitu, ktorú môžeme mať proti vicemajstrovi z Košíc. Bude to ťažkých 5 zápasov, ale myslím si, že sme pripravení ukázať dobrú hádzanú.

Ďakujeme sponzorovi turnaja REDOX Slovakia, bez ktorého by to nebolo možné. Taktiež ďakujeme organizačným pracovníkom za usporiadanie tohoto turnaja. Tímom ďakujeme za účasť a držíme im palce v ostávajúcej časti sezóny.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *