Žreb osemfinále Slovenského pohára. Zľava: viceprezident SZH Ernö Kelecsényi, moderátorka žrebu Petra Ázacis Kuťková a riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský. Zdroj: SZH

V Slovenskom pohári sa opäť vrátime do Topoľčian

Utorňajší žreb Slovenského pohára rozhodol, že v ňom narazíme na súpera, s ktorým sme odohrali posledné súťažné stretnutie HK AGRO Topoľčany. V ňom sme sa so súperom rozišli po nerozhodnom výsledku 31:31.

Do Slovenského pohára sa prihlásilo dovedna 14 účastníkov – jedenásť extraligistov a traja prvoligisti, sa začne od osemfinálového 1. kola. Už pred žrebom bolo jasné, že zo šiestich dvojíc sa v troch prípadoch proti sebe postavia mužstvá z Niké Handball extraligy, keďže v koši bola iba trojica prvoligových tímov – ŠK DAC Dunajská Streda, HBC Trnava a HŠK-74 Kolárovo. V ňom majú účastníci nižšej súťaže automaticky výhodu domáceho prostredia.

Do Slovenského pohára mužov sa prihlásilo dovedna 14 účastníkov – jedenásť extraligistov a traja prvoligisti. Začne sa od osemfinálového 1. kola. V ňom majú účastníci nižšej súťaže automaticky výhodu domáceho prostredia.

Zápasy 1. kola sú na programe 4. októbra 2023, šestica úspešnejších tímov postúpi do štvrťfinále. Obaja finalisti predchádzajúcej edície MŠK Považská Bystrica a Tatran Prešov majú voľno a sú už istými štvrťfinalistami. Zloženie dvojíc v tejto fáze súťaže určí žreb 5. októbra.

Všetky zápasy v Slovenskom pohári sa hrajú vyraďovacím systémom len na jedno stretnutie, a to do rozhodnutia. V prípade remízy v riadnom hracom čase nasleduje vždy hneď priamo rozstrel zo značky 7 m hodu, teda nepredlžuje sa.

Dejiskom finále Slovenského pohára bude na základe rozhodnutia výkonného výboru Slovenského zväzu hádzanej Mestská športová hala v Trnave, kde sa o držiteľoch trofejí rozhodne 23. a 24. marca 2024. Prvenstvá v SP zo sezóny 2022/2023 obhajujú hádzanári Tatrana Prešov a hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce.

Víťaz SP mužov v sezóne 2023/2024 má právo štartovať v Európskej lige 2024/2025. V prípade, že víťaz SP je aj majstrom SR, tak toto právo prechádza na finalistu.

Vyžrebované dvojice Slovenského pohára

1. kolo (osemfinále):

ŠK DAC Dunajská Streda – HC Sporta Hlohovec

HBC Trnava – HáO TJ Slovan Modra

ŠKP Bratislava – HK Kúpele Bojnice

MHC Štart Nové Zámky – MHáK Martin

HŠK-74 Kolárovo – HK Košice

HK Agro Topoľčany – Záhoráci Stupava/Malacky

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *