Tím1. polčas2. polčasSkóreVýsledok
Topoľčany191231Remíza
Záhoráci141731Remíza

Súhrn

Napriek nie príliš podarenému prvému polčasu, ktorý sme prehrali o 5 gólov sme v druhom polčase zdvihli hlavu a získali mimoriadne cenný bod na palubovke Topoľčian.

HK Agro Topoľčany – Záhoráci Stupava/Malacky 31:31 (19:14)

Zostava a góly Záhoráci: Maslić, Velebný, Rybár – Ristić 8, Burnazović 7, Valachovič 6, Konečný 5, Blašković 4/2, Žunić 1, Vasović, Tóth, Kovács, Prevaj, Kurka, Grich. Tréner Bojan Ćirić.

Domáci začali lepšie a postupom času neustále zvyšovali vedenie. Našim hráčom robila problém predovšetkým pravá strana ofenzívy domácich, odkiaľ sa presadzovali najmä Cigáň a Panovski, ktorých dopĺňal Arizanović. V prvom polčase nastrieľala táto trojica spolu 16 z 19 gólov Topoľčian. Naše útoky narážali predovšetkým na skvelé zákroky brankára Javorčeka. ktorý mal v prvom polčase 8 zákrokov. Nás okrem takisto výborných brankárov podržali v útoku Valachovič, Burnazović, Konečný a Blašković, ktorý dali po tri góly.

Prvá päťminútovka druhej časti ešte bola v miernej réžii domácich, ale naši hráči sa začali čoraz viac presadzovať svojou rýchlou hrou. Tá postupom času začala Topoľčancom robiť čoraz väčšie problémy. Postupne sme dokázali sťahovať náskok súpera. Ten síce ešte v 42. minúte odskočil na štyri góly, ale potom Maslić „zatiahol“ roletu v útoku sa presadzovala najmä dvojica Burnazović a Ristić a v 47. minúte bolo prvýkrát v zápase vyrovnané. Domáci ešte dvakrát viedli, ale v 53. minúte sme išli prvýkrát do vedenia zásluhou Žunića. V závere 58. minúte sme dokonca odskočili na tri góly 31:28. Domáci však dokázali zozbierať posledné sily a sedem sekúnd pred koncom zo sedemmetrového hodu vyrovnal Polák. Na výsledku už nič nezmenil ani pokus z deväťmetrového hodu, ktorý Burnazovićovi zneškodnila obrana.

Aj po 3. kole tak zostávame nezdolaným mužstvom a na konte máme 5 bodov a v tabuľke nám patrí 2. priečka za vedúcim Prešovom.

Hlasy po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky: „Obe mužstvá sme mohli vyhrať aj prehrať a tak je remíza napokon reálny výsledok. Začali sme síce zle, ale sme si vedomí, že vieme poraziť každé mužstvo. Mám mladí tím, s ktorým sa snažíme hrať rýchlu hádzanú a každý to s nami má ťažké, keďže sme dobre kondične pripravení. Povedali sme so pred sezónou, že našim cieľom je play-off a za týmto cieľom ideme krok po kroku. Musíme ešte veľa vecí zlepšiť, ale myslím si že začiatok sezóny je pre nás dobrý.“

Dezider Jakubička, tréner HK Agro Topoľčany: „Mali sme výpadok od 40. do 50. minúty a to rozhodlo o zápase. Myslím si, že hostia potvrdili, čo predviedli v predchádzajúcich dueloch. Na nás prišla v druhej časti „deka“ a nepremieňali sme šance a tak som rád aj za bod. Je to šport, mali sme využiť skvelý výkon Javorčeka, ale niečo nám začalo škrípať v útoku a boli sme za to potrestaní.“