Rudolf Draškovic, tréner starší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Starší dorast tvorí dobrá partia, na jar chcú posun v tabuľke

Po jesennej časti súťaže sa družstvo starších dorastencov pod vedením trénera Rudolfa Draškoviča umiestnilo na 7. mieste s desiatimi bodmi. Rozhovor s trénerom prináša pohľad na výkony a ciele staršieho dorastu hádzanárskeho klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky. Ako sa tímu darí a aké má plány do jarných mesiacov, prezradil v nasledujúcom rozhovore.

S jesennou časťou prevláda spokojnosť

Ako by si zhodnotil výkony mužstva po jesennej časti sezóny?

• Som celkovo spokojný s tým, ako sa mužstvo prezentovalo. Avšak niektoré zápasy, ako domáca prehra s Považskou Bystricou či tesná prehra s Trebišovom, kde sme inkasovali rozhodujúci gól v poslednej sekunde, ma mrzia. Na druhej strane sme sa v útoku výrazne zlepšili a som presvedčený, že naša hra bola atraktívna aj pre divákov.

Zodpovedajú súčasné výsledky a herný prejav tímu tvojim očakávaniam?

• Áno, výsledky sú v súlade s mojimi predstavami. Stanovili sme si za prioritu zapojenie hráčov do „A“ tímu, čo občas znamenalo, že nám chýbali kľúčoví hráči ako Marek Tóth a Jakub Jánoš. Postupne sa tak deje aj pri Tadeášovi Ferenčíkovi. Avšak keď sme boli kompletní, tak naša hra mala hlavu aj patu. Presne podľa našich predstáv.

Ako hodnotíš progres a vývoj tímu?

• S progresom tímu som spokojný. Vzhľadom na to, že s kompletným tímom trénujeme len dvakrát týždenne, , lebo niektorí hráči trénujú aj s Áčkom, sú výsledky a vývoj pozitívne. Okrem spomínaných tréningov, kde sme komplet,  sa stretneme v hale maximálne trikrát a dvakrát máme posilňovňu. Napriek obmedzenému počtu spoločných tréningov sa nám darí posúvať dopredu.
Starší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Na akých aspektoch hry ste sa sústredili počas prestávky?

• Zamerali sme sa hlavne na kondíciu a obranu, ktoré sú moje obľúbené časti tréningového procesu. Vzhľadom na nízky počet tréningov počas sezóny sme na týchto oblastiach ešte nepracovali tak intenzívne, ale zimná pauza nám poskytla priestor na zlepšenie. Chlapci to ocenia (smajlík smiechu), ale budú z toho žiť dve sezóny.

Aký je podľa teba najväčší úspech tímu v doterajšej časti sezóny?

• Najväčším úspechom je, že som z hráčov vytvoril skutočnú partiu. Atmosféra v tíme je výborná a chlapci si navzájom rozumejú. Práca s nimi ma znova začala baviť a cítim, že sme sa zosúladili v našich predstavách. Pochopili moju filozofiu a sme na spoločnej vlne. Treba spomenúť že sme spolu už tretí rok a začína sa to prejavovať.
Starší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Na jar chceme získať 12 bodov

Aké ciele si kladieš pre druhú polovicu sezóny?

• Naším cieľom je získať aspoň 12 bodov a umiestniť sa do 5. miesta tabuľky. Ak nám to vyjde, budem veľmi spokojný s výsledkami.

Plánujete nejaké prípravné zápasy alebo turnaje pred jarnou časťou?

• Áno, v januári sme absolvovali dvojzápas s HAOLK akadémiou a ešte nás čaká Zimný pohár staršieho dorastu 2024 v Českej Litovli. Na záver prípravy nás čaká domáci turnaj Mizuno cup 2024. Tieto konfrontácie nám pomôžu lepšie sa pripraviť na jarnú časť sezóny.