Béčko zimuje na čele 1. ligy, cenné sú víťazstvá v D. Strede a Trnave

Naše Béčko pod trénerským vedením Tomáša Baláža zažilo mimoriadne úspešnú jeseň, keď z deviatich duelov 1. ligy sme sa z víťazstva tešili v ôsmich prípadoch. Jedinú prehru sme zaznamenali v Bratislave, kde sme stratili duel v druhom polčase. O tom ako vyzerala jeseň a na čo sa môžeme tešiť v jarnej časti sme sa porozprávali s trénerom tímu.

S postavením v tabuľke spokojnosť

Ako hodnotíš výkony mužstva po jesennej časti?

• Keď sa pozriem na tabuľku, tak s prezimovaním na 1. priečke sme spokojní. Ak sa obzriem za jesennou časťou, tak sme nezvládli len dobre rozbehnutý zápas na ŠKP. Tam sme nezvládli druhý polčas. Možno dobre, že prišla táto prehra vonku, lebo nám nastavila zrkadlo. Snažili sme sa poučiť z chýb a myslím, že aj vďaka tomu sme zvládli náročný duel v Trnave.

Sú výsledky resp. herný prejav v súlade s tvojim očakávaním?

• Čo sa týka výsledkov, určite musíme byť spokojní. Záhorácke Bečko je taký pekný projekt, kde sa v družstve stretávajú rôzne vekové kategórie. Družstvo je zložené z “ ostrieľaných matadorov “ 😁 a starších dorastencov, ktorí získavajú cenné skúsenosti počas sezóny s mužskou hádzanou. Táto skutočnosť sa v niektorých prípadoch podpísala na hernom prejave. Je to niekedy ako na hojdačke. Dôležité ale je, že je dobrá chémia v kabíne a tým pádom sa nám podarili zvládnuť aj ťažké zápasy.

Dorastenci zapadli do tímu

Si spokojný s progresom resp. vývojom tímu? Sú nejaké oblasti, na ktorých si s mužstvom počas prestávky zapracoval?

• Dobre hodnotím, že v tejto sezóne sa nám podarilo mať jeden spoločný tréning so starším dorastom. Je to možnosť, kde si môžu hráči na seba viacej zvyknúť. Táto skutočnosť sa určite odzrkadlí aj zápasoch. Muži aj dorastenci majú teraz zimnú prípravu pod Bojanom Ćirićom a Rudom Draškovičom a práve tento stredajší tréning využívame na zladenie.

Čo považuješ za najväčší úspech tímu v doterajšej časti sezóny?

• Za najväčší úspech možno doteraz asi považovať výhry na ihriskách súperov v Dunajskej Strede, ktorá by chcela zabojovať o extraligu a v Trnave, kde zažíva hádzaná ošiaľ. Boli to krásne a napínavé zápasy s peknou diváckou kulisou. Za ďalší úspech považujem, že dorastenci dobre zapadli do družstva a začínajú sa v zápasoch viac presadzovať.
Béčko HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

jarným cieľom potvrdiť cenné body z vonku

Ako sa chystá mužstvo na druhú polovicu sezóny a aké sú ciele?

• Ciele na jar? Potvrdiť cenné body z vonku aj na domácej palubovke. Budeme musieť ísť postupne od zápasu k zápasu, 1. liga je veľmi vyrovnaná. Preto sa musíme sústrediť na každý zápas. Presvedčili sme sa o tom už aj v jesennej časti.

Čakajú na Béčko ešte nejaké prípravné zápasy alebo turnaje pred jarnou časťou?

• Pred štartom ligy sú v pláne dva prípravné zápasy, ktoré podľa všetkého odohráme cez týždeň. Termíny sa ešte dolaďujú.