Muži začali prípravu na novú sezónu, po príprave v Malackách pocestujú do Srbska

Naši muži zahájili v pondelok 10. júla prípravu na nový ročník Niké Handball extraligy. O tej minulej, ale hlavne o tej nadchádzajúcej viac prezradil tréner mužstva Bojan Cirić.

• Tento týždeň sa začala príprava, keby sme sa ešte obhliadli za tou minulou sezónou. Ako ju hodnotíš?

Minulá sezóna bola dobrým krokom vpred. Možno sme úplne nesplnili výkonnostný cieľ, ktorý sme si pred sezónou dali, ale keď sa pozriete mladšie kategórie, je tam vidieť progres. Myslím, že sa opäť posunula spolupráca medzi Malackami a Stupavou, ktorá začala ešte lepšie fungovať. Bol by som spokojný s lepším výsledkom, ale som presvedčený, že ten príde v tejto sezóne a že sa predstavíme v play-off.

• Teraz už poďme k novej sezóne. Začala príprava, ako ju vidíš a čo od nej očakávaš?

Ako káder sme už spolu dlhšie. Vieme ako klub funguje a poznáme sa navzájom. Podarilo sa nám získať kvalitné posily, ktoré do tímu určite dobre zapadnú, keďže sa vracajú do známeho prostredia. Anur Burnazović má množstvo medzinárodných skúseností nielen z klubovej úrovne ale aj z reprezentácie. Ďalším v podstate domácim hráčom je Michal Kurka. Vyskúšal si hádzanú v Nemecku či Rakúsku. Títo dvaja hráči by mali do mužstva priniesť presne to, čo mladým hráčom chýbalo a to sú skúsenosti, ktoré ich potiahnu. Verím tomu, že príprava dopadne podľa očakávania a dokážeme voje schopnosti naplno predať.

• Keby sme rozviedli tú prípravu, ktorá nás čaká na drobné?

Prvé dva týždne strávime v Malackách, kde budeme trénovať zväčša dvojfázovo a potom vyrazíme na sústredenie do Srbska. Po príchode nás už budú čakať prípravné zápasy s kvalitnými súpermi. V rámci nich si zmeriame okrem iných súperov aj sily s mužstvami hrajúcimi českú či rakúsku najvyššiu súťaž. Za tých 7 týždňov nás čaká náročný program, počas ktorého musíme odviesť množstvo práce a zapracovať nové posily do zostavy. Ale od úvodu prípravy cítim, že chlapci chcú zo seba vydať maximum a to je samo o sebe pozitívny znak, ktorý by mal priniesť výsledok v súťažných zápasoch.

• S akými očakávaniami sa vstupuje do novej sezóny? Predsa len súťaž sa bude zužovať, posledný tím vypadne priamo, na predposledného bude čakať baráž.

Tento tím má určite kvalitu, aby sa vyhol baráži, ja idem do sezóny s jednoznačným cieľom zahrať si v play-off. Čo sa týka umiestnenia, určite by bolo ísť do vyraďovacích bojov z 8. alebo 7. miesta, keďže na tieto kluby budú s najväčšou pravdepodobnosťou čakať Prešov a Považská Bystrica. Myslím si, že so všetkými ostatnými si môžeme zahrať otvorenú partiu.

• Prezradil si už príchody Burnazovića a Kurku. Aké boli ďalšie zmeny v kádri?

Prišli sme o dvojicu hráčov, ktorých strata bude cítiť. S aktívnou kariérou skončila domáca ikona Róbert Baláž, ktorý bol veľmi dôležitý nielen ako hráč, ale aj ako tvorca atmosféry v kabíne. Dobrou správou je, že zostáva pracovať v štruktúrach klubu a bude pôsobiť ako tréner. Samuel Valent, ktorý mal veľmi dobrú sezónu, bude pokračovať v Nových Zámkoch. Prišli sme aj o pravého krídelníka Milana Dijamatovića, ktorý si pretrhol krížny väz a v tejto sezóne sa už nepredstaví. V týchto dňoch doťahujeme príchod hráča, ktorý by mal byť náhradou za Milana.