HC Záhoráci Stupava/Malacky - MHK Nové Zámky Autor: Lucia Obžerová

Tím1. polčas2. polčasSkóreVýsledok
N. Zámky181533Výhra
Záhoráci161632

Súhrn

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky zakončili základnú časť najtesnejšou prehrou na palubovke tretieho mužstva súťaže MHC Nové Zámky. Vo štvrťfinále ich súperom bude obhajca titulu z Považskej Bystrice.

MHC Nové Zámky – HC Záhoráci Stupava/Malacky 33:32 (18:16)

Najviac gólov MHC Nové Zámky: Stráňovský 9/2, Tilandy 6/1, Kocák 5, Vadkerti 4

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný, Maslić – Burnazović, Valachovič 4, Vasovič 2, Ristić 9, Jánoš, Tóth, Žunić 2, Kovács 1/1, Konečný 5/3, Kurka 1, Blašković 3, D. Grich 5, tréner Ćirić, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

Zápas sa v prvom polčase niesol vo veľmi vyrovnanom duchu. Záhoráci hneď v úvode odskočili na dvojgólové vedenie a ešte v 7. minúte po presnom zásahu Ristića boli vo vedení 5:3. Potom však prišli tri presné zásahy domácich, ktorí skóre otočili. Tesné vedenie si udržiavali až do 19. minúty, kedy sa po premenenej sedmičke Kovácsa opäť dostali do vedenia hostia. Záhoráci si udržiavali tesné vedenie až do záverečnej päťminútovky. Tú však lepšie zvládli domáci. Strelili v nej tri góly, kým hostia ani jeden a do šatní išli s dvojgólovým vedením.

Zlou správou pre hostí bolo, že druhý polčas pokračoval tam, kde skončil prvý a domáci postupne navyšovali náskok. Prvých 10 minút druhého polčasu vyhrali Novozámčania 8:2 a vytvorili si zdanlivo komfortný náskok 8 gólov. Z neho však zverenci Bojana Ćirića postupne začali ukrajovať, keď ich niekoľkými výbornými zákrokmi podržal aj brankár Velebný. Päťgólová šnúra znamenala zníženie na tri góly a 5 minút pred koncom to bolo už len o jediný gól. Na nešťastie pre hostí, práve v týchto okamihoch prišli z ich strany zbytočné technické chyby, ktoré skúsenejší domáci dokázali trestať a udržiavať si tesný náskok. Ten si nakoniec udržali až do záverečného hvizdu a tešili sa po najtesnejšom víťazstve 33:32 zo zisku dvoch bodov.

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky sa tak vo štvrťfinále play-off stretnú s druhým tímom základnej časti, ktorým je obhajca titulu z Považskej Bystrice.