N. Zámky161430Výhra

Miesto zápasu

ŠH Malina

Súhrn

V zápase o 3. miesto sme vo vyrovnanom zápase proti hádzanárom z Nových Zámkov ťahali za kratší koniec. V závere síce Záhoráci siahali po bode, ale nepresná koncovka v samom závere znamenala tesnú výhru súpera 30:29.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – MHC Štart Nové Zámky 29:30 (13:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: Maslić, Rybár, Velebný – Frýbert , Burnazović 2/1, Valachovič 1, Vasović 3, Ristić 5, Tóth, Zunić 4, Kovács 1, Konečný 4, Kurka 4, Blašković 4/2, Grich 1, Ferenčík, tréner Bojan Ćirić.

1. polčas

Úvod stretnutia sa viezol vo vyrovnanom duchu, keď sa obe mužstvá striedali v tesnom vedení. Až v závere prvej desaťminútovky sa ujali dvojgólového vedenia Záhoráci 7:5. Lenže z tohto vedenia sa dlho neradovali. Už o 5 minút bol stav 7:9. V úvode 16. minúty sa prvýkrát presadil v zápase Kurka a znížil na 8:9.

Ale nasledovalo druhé hluché obdobie domácich, keď Záhoráci stratili množstvo lôpt po technických chybách a druhá štvorgólová šnúra v stretnutí znamenala už päťgólové vedenie Novozámčanov. Domácich v týchto momentoch podržal Kurka, ktorý pridal tri góly a ďalší pripravil Zunićovi a tak sa napokon odchádzalo do šatní za stavu 13:16, čo bol pre Záhorákov vzhľadom na výkon prijateľný výsledok.

2. polčas

Druhý polčas začal nervózne a ani jedno mužstvo sa nevedelo dlho presadiť. Prvý gól padol až v 4. minúte, keď sa presadil Burnazović. Gól ale Záhorákov nenakopol, naopak hostia z južného Slovenska dokázali navýšiť náskok na 5 góly, keď k tomu prispela aj prísna diskvalifikácia Burnazovića za úder do tváre. Od stavu 16:21 však opäť domáci zabrali a v priebehu troch minút znížili na jediný gól. Vyrovnať mohol Valachovič, ale z krídla nezamieril presne, naopak hosťujúci Valent dvoma gólmi opäť poslal hostí do trojgólového vedenia. Nervózny priebeh stretnutia pokračoval aj v ďalších minútach, keď obe mužstvá robili veľké množstvo technických chýb.

Napriek tomu sa po diskvalifikácii Valenta domáci napokon dokázali dotiahnuť na súpera a dve minúty pred koncom vyrovnali na 28:28. Do vedenia dostal opäť hostí najlepší strelec zápasu Illés, ale Ristić okamžite kontroval. Ako rozhodujúci sa ukázal napokon presný zásah Lukačina. Ten 30 sekúnd pred koncom prestrelil inak skvele chytajúceho Maslića. Domáci si zobrali pred posledným útokom oddychový čas, na prekvapenie nehrali bez brankára a možno aj to sa im vypomstilo, keď záverečný útok neskončil gólom a hostia sa mohli tešiť z najtesnejšieho vedenia.

Už najbližší víkend sa Záhoráci predstavia opäť na domácej palubovke, keď v sobotu 25. novembra od 18.00 h privítajú Hlohovec, ktorý v úvodnom kole zdolali na jeho palubovke 33:30.