HC Záhoráci Stupava/Malacky

Z Martina si vezieme víťazstvo!

V zápase 8. kola Niké Handball extraligy sme lepšie zvládli záver zápasu ako domáci hádzanári z Martina a vďaka tomu sme si pripísali do tabuľky dôležité dva body.

MHAK Martin – Záhoráci Stupava /Malacky 30:34 (11:12)

Najviac gólov Martin: Kravčák 9, Hákon Ingi Halldórsson a Bíro po 5

Zostava a góly Záhoráci Stupava /Malacky: Rybár, Maslić –  Burnazovič 4,  Valachovič 2, Vasović 2, Tóth 3, Žunić 5, Kovács 2 konečný 4, Prevaj, Kurka 8, Blašković 2, Grich 2, tréner Bojan Ćirić, zodpovedný vedúci Branko Grich.

Od začiatku stretnutia išlo o vyrovnaný duel, keď si ani jedno mužstvo nedokázalo vytvoriť výraznejší náskok. Až v 21. minúte sa domáci ujali vedenia o tri góly 8:5, ale tri presné zásahy Lukáša Konečného a gól Kurku znamenali vyrovnanie na 9:9. V poslednej minúte zásluhou premenenej sedmičky Vasovićom napokon išli do kabín s najtesnejším vedením hostia.

Záhoráci mali už pomaly tradične podarený úvod druhej časti, keď sa ujali vedenia 16:12 a donútili si domácich zobrať oddychový čas už v 34. minúte. Ani to však domácim nepomohlo a hostia si neustále udržiavali minimálne trojgólové vedenie. Problém pre hostí nastal v 41. minúte, keď bol diskvalifikovaný Vasović a domáci postupne dokázali vyrovnať skóre v 45. minúte na 21 21. Odvtedy sa obe mužstvá ťahali o každý gól, aj keď neustále mali mierne navrch Záhoráci. Tí definitívne odskočili od svojho súpera až v samotnom závere. Dvomi presnými zásahmi sa dokázal presadiť Marek Tóth  a domáci v samom závere už len skorigovali na konečných 30:34. Hostia si tak pripísali dôležité dva body v boji o prvú osmičku.

Najbližšie sa Záhoráci predstavia na domácej palubovke v stupavskej školskej športovej hale v nedeľu 29. októbra od 18.00 h proti mužstvu z Modry.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *