HC Záhoráci Stupava/Malacky muži 2023/24

Novú sezónu začíname doma s Košicami

Po MOL lige žien pozná svoje vyžrebovanie aj Niké Handball extraliga (NHE) mužov. Zástupcovia klubov vyžrebovali v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu v Bratislave 26. ročník najvyššej slovenskej súťaže v hádzanej mužov. Záhorákom prilriekol žreb na úvodný zápas HK Košice, ktorý privítame na domácej palubovke.

Sezóna NHE 2024/2025 sa začne na prelome augusta a septembra. V úvodnom kole, ktoré je na programe 31. augusta – 1. septembra 2024, sa okrem zápasu Záhorákov predstaví úradujúci šampión Tatran Prešov na pôde HáO TJ Slovan Modra. Považania ako vicemajstri tiež začnú vonku – na palubovke víťaza Ligového pohára MHC Štart Nové Zámky. Bronzový medailista HK Bojnice vstúpi do súťažného ročníka pred svojimi fanúšikmi proti ŠKP Bratislava. Derby cez kopec čaká na tímy HC Sporta Hlohovec – HK Agro Topoľčany.

Niké Handball extraliga s 10 účastníkmi

Niké Handball extraliga bude mať v sezóne 2024/2025 dovedna desať účastníkov, čo je o jedného menej ako v uplynulej, po ktorej zostúpil MHáK Martin. Najvyššia slovenská súťaž bude mať už piatu sezónu, z toho štvrtú kompletnú, vo svojom názve spoločnosť Niké.

Po troch sezónach s vyšším počtom tímov, bude štartové pole opäť desaťčlenné. „O redukcii na desať účastníkov sme rozhodli už vlani na porade klubov pri vyhodnotení predchádzajúcich dvoch ročníkov, keď sa ich nepodarilo dohrať s tuctom účastníkov. Dospeli sme k záveru, že sa súťaž zredukuje na desať družstiev a bude to korektnejšie,“ poznamenal riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Pridal aj informáciu o Slovenskom pohári. „Jeho ďalší ročník vyvrcholí 1. marca finálovými duelmi mužov i žien v Trnave.

Ćirić: Čaká nás náročný vstup do sezóny

Čaká nás skutočne náročný štart do novej sezóny. Úvodné tri stretnutia proti silným súperom z Košíc, Považskej Bystrice a Prešova rozhodne nie sú tým, po čom by sme túžili. Košičania navyše angažovali dve skvelé posily, pričom Urban patrí medzi slovenskú hádzanársku elitu posledných dvoch dekád. Napriek tomu sa už 10. júla s odhodlaním pustíme do prípravy a ja osobne mám v našich chlapcov neotrasiteľnú dôveru. Som presvedčený, že nadchádzajúca sezóna bude úspešnejšia než tie predošlé a o rok na tomto mieste budeme hovoriť o ešte väčšej spokojnosti z našej strany. Už teraz sa neviem dočkať chvíle, keď opäť vybehnem pred našich úžasných fanúšikov,“ uviedol po žrebe tréner Záhorákov Bojan Ćirić.

Nový hrací systém Niké Handball extraligy

Hrací systém NHE sa v porovnaní s predchádzajúcou edíciou zmení. Základná časť bude pozostávať z 18 kôl (každý s každým doma – vonku), po ktorých bude opäť nasledovať nadstavba. Desať účastníkov sa rozdelí na dve skupiny. Horná šestka – družstvá na 1. – 6. miesto po základnej časti – bude tvoriť A-skupinu, v ktorej si zmeria sily každý s každým doma – vonku (10 kôl). Body a skóre si prenášajú zo základnej časti. Družstvá na 5. a 6. priečke po nadstavbe už v súťaži ďalej nepokračujú (odohrajú po 28 zápasov).

Spodná štvorka – tímy na 7. – 10. pozícii po základnej časti – sa v rámci nadstavbovej B-skupiny tiež stretnú dvojkolovo (doma – vonku) každý s každým (6 kôl). Takisto si zo základnej časti prenášajú body a skóre. O tom, či posledný tím zostúpi priamo do I. ligy mužov alebo bude hrať baráž o udržanie, rozhodne VV SZH koncom júna.

Potom bude nasledovať vyraďovacia časť – play-off o Pohár Antona Frola, kde budú štartovať prvé štyri družstvá z nadstavbového „áčka“. Semifinále play-off (1. – 4., 2. – 3.) a takisto ako finále aj o 3. miesto sa bude hrať na tri víťazstvá (prvé, tretie a prípadne piate u lepšie umiestneného po nadstavbovej časti). Nový majster bude známy najneskôr 31. mája 2025. Extraligový šampión získa Pohár Antona Frola, slovenskej legendy a hádzanára storočia. O Ligový pohár sa tentoraz už nebude bojovať.

Vyžrebované dvojice 1. kola Niké Handball extraligy v hádzanej mužov 2024/2025 (termín: 31. augusta – 1. septembra 2024):

Záhoráci Stupava/Malacky – HK Košice

HC Sporta Hlohovec – HK Agro Topoľčany

HK Bojnice – ŠKP Bratislava

HáO TJ Slovan Modra – Tatran Prešov

MHC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica

Program Záhorákov

1. kolo, 31. augusta 2024: Záhoráci — Košice

2. kolo, 7. septembra 2024: P. Bystrica — Záhoráci

3. kolo, 14. septembra 2024: Záhoráci — Prešov

4. kolo, 21. septembra 2024: ŠKP Bratislava — Záhoráci

5. kolo, 28. septembra 2024: Záhoráci — Hlohovec

6. kolo, 5. októbra 2024 Bojnice — Záhoráci

7. kolo, 12. októbra 2024 Záhoráci — Modra

8. kolo, 19. októbra 2024 N. Zámky — Záhoráci

9. kolo, 26. októbra 2024 Záhoráci — Topoľčany

10. kolo, 2. novembra 2024 Košice — Záhoráci

11. kolo, 16. novembra 2024 P. Bystrica — P. Bystrica

12. kolo, 23. novembra 2024 Prešov — Záhoráci

13. kolo, 1. decembra 2024 Záhoráci — Bratislava

14. kolo, 7. decembra 2024 Hlohovec — Záhoráci

15. kolo, 14. decembra 2024 Záhoráci — Bojnice

16. kolo, 21. decembra 2024 Modra — Záhoráci

17. kolo, 25. januára 2025 Záhoráci — N. Zámky

18. kolo, 1. februára 2025 Topoľčany — Záhoráci

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *