Mladší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky po jesennej časti na 7. mieste

Mladší dorastenci HC Záhoráci Stupava/Malacky, pôsobiaci v najvyššej hádzanárskej súťaži dorastu, uzavreli jesennú časť súťaže na siedmej priečke tabuľky. V priebehu jesennej sezóny si na svoje konto pripísali 10 bodov a zaznamenali skóre 280:287.

Ako hodnotí uplynulú polovicu sezónu tréner Ondrej Sakár a aké výzvy čakajú jeho zverencov počas aktuálnej zimnej prípravy a v nadchádzajúcej odvetnej časti súťaže? Odpovede na tieto otázky prinášame v exkluzívnom rozhovore s trénerom, ktorý ponúkne hlbší pohľad do vývoja tímu a jeho plánov na nadchádzajúce obdobie.

Ako hodnotíš výkony mužstva po jesennej časti?

• Na letnej príprave v družstve hádzanárov mladšieho dorastu Záhorákov sme mali k dispozícií väčší počet chlapcov, čo nás ako trénerov veľmi potešilo a zároveň zaväzovalo, aby chlapci nielen kvalitne trénovali, ale aj aby mali dostatočnú zápasovú minutáž. Po kvalitných prípravných zápasov a turnajoch sme nastúpili do majstrovských zápasov remízou s Bojnicami a víťazstvom s Považskou Bystricou. Škoda že následne sme utrpeli 3 prehry v rade, i keď naša hra nebola vôbec zlá. V ďalších zápasoch sme sa poučili z chýb, ktoré sme urobili, takže po jesennej časti figurujeme v tabuľke na 7.mieste.

Sú výsledky resp. herný prejav v súlade s tvojim očakávaním?

• Vždy môžu byť výsledky a herný prejav družstva lepší, ale zatiaľ to spolu s Tomášom Stachovičom hodnotíme pozitívne.
Mladší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Si spokojný s progresom resp. vývojom tímu?

• To, že máme chlapcov z dvoch miest Stupava a Malacky určite nejaký čas trval, aby si na seba zvykli nielen po ľudskej stránke, ale aj po tej športovej. Sme presvedčený, že jarná časť bude ešte lepšia ako bola jesenná.

Sú nejaké oblasti, na ktorých ste s tímom počas prestávky zapracovali?

• Trápi nás väčšie množstvo technických chýb, ktoré v zápasoch robíme. Musíme sa zlepšiť v streľbe a samozrejme nesmieme zabúdať aj na obranné činnosti. Sú to veci, na ktorých denne pracujeme.
Mladší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Čo považuješ za najväčší úspech tímu v doterajšej časti sezóny?

• Jednoznačne tímový duch. Chlapci pochopili, že hádzaná je kolektívny šport a jeden bez druhého nič nedokážu.

Ako sa chystáš na druhú polovicu sezóny a aké sú ciele?

• Trénovať sme začali už v pondelok 8. januára. Sme veľmi radi, že hráči aj počas Vianočných sviatkov trénovali individuálne. Chlapci majú okrem večerných aj ranné tréningy, čo sa už teraz pozitívne odzrkadľuje. Hlavným našim cieľom je, aby chlapcov hádzaná bavila, boli dobrý a silný tím.
Ondrej Sakár - tréner Mladší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová
Ondrej Sakár – tréner Mladší dorast HC Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Čo všetko sme absolvovali a čakajú nás ešte nejaké prípravné zápasy alebo turnaje pred jarnou časťou?

• Hneď prvý týždeň prípravy sme absolvovali turnaj v Kuřime. Následne sme poslednú sobotu absolvovali prípravný zápas vo Veľkej Bystrici s kvalitným súperom HAOLK. V nedeľu 28. januára nás čaká turnaj v Novom Jičíne a generálkou pred jarnou časťou bude domáci turnaj Mizuno cup v dňoch 2. až 4. februára. Čaká nás dostatočný počet prípravných zápasov. Bude len a len na nás, ako vstúpime do odvetnej časti súťaže.