Lazar Ristić - Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Lazar Ristić si ešte užíva voľno, ale už sa pripravuje na návrat na Záhorie

Síce je v súčasnosti v Niké Handball extralige dlhšia prestávka, ale život v klube napriek tomu nezastal a všetko smeruje k príprave na zostávajúce stretnutia. Tá sa už onedlho rozbehne naplno a tak sme oslovili nášho najlepšieho strelca Lazara Ristića, aby sme sa spolu obzreli za doterajším priebehom sezóny.

Zhodnoť z tvojho pohľadu aktuálnu sezónu. Ako hodnotíš doterajší priebeh súťaže?

• S doterajším priebehom sme zatiaľ spokojní, aj keď si uvedomujeme, že to mohlo byť ešte lepšie. Ak by my pred sezónou povedali, že budeme mať toľko bodov, tak by som tomu neveril. Na druhej strane treba priznať, že v závere sezóny prišli zápasy, v ktorých sme mohli získať ešte viac bodov. Pre nás je určite dobré, že prišla prestávka. Dúfam, že si dokážeme oddýchnuť a že v januári začneme naplno prípravu, aby sme zabojovali o prvú šestku. A v play-off sa už bude rozhodovať v jednotlivých dueloch.
Lazar Ristić – Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

V podaní Záhorákov bol skvelý predovšetkým úvod sezóny, keď sme dokázali voziť body aj z ihrísk súperov a uspeli sme aj v pohárovom zápase v Topoľčanoch. Ako hodnotíš vystúpenie v Slovenskom pohári?

• V pohári sme do zápasov išli s tým, že chceme vyhrať. S týmto cieľom sme nastúpili aj do zápasu v Bratislave. Ale asi sa už na nás prejavila únava, zranenia a choroby. Napriek tomu sme s ŠKP chceli zvíťaziť. Prvý polčas sme však mali zlí a to rozhodlo stretnutie. Napriek tejto prehre sme aj s pohárovým vystúpením pomerne spokojní, aj ke´d si uvedomujeme, že aj tu sme mohli dosiahnuť viac.

Ktorý duel z hľadiska mužstva považuješ za najlepší a naopak, ktorý tímu vyslovene nevyšiel?

• Hneď prvý duel v Hlohovci bol pre nás výborný. Darilo sa nám podať kolektívny výkon, ku ktorému prispeli aj noví spoluhráči Anur (Burnazović) a Mišo (Kurka). Vychádzala nám spolupráca. Celkovo by som však nerád vyzdvihol iba jeden zápas, keďže počas úvodu tohto ročníka sme odohrali viaceré dobré stretnutia. Dokázali sme doma poraziť Košice či ŠKP. Za dobrý duel považujem aj ligový duel v Bratislave, kde ak zoberieme absencie, tak sme nemali ďaleko od zisku aspoň bodu. Snáď chýbal kúsok športového šťastia.
Lazar Ristić – Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

Práve tento duel bol aj z tvojej strany asi najvýraznejším počas jesennej časti, keď si skóroval 12 gólov.

• V prvom polčase mi to tam „padalo“. Náročnejšie to už bolo v druhom polčase, keď sa na mňa súper sústredil podstatne viac. Ale práve vtedy sme dokázali zahrať ako kolektív, čo bolo dôležité. Myslím, že ak v ďalších dueloch dodržíme, čo dostaneme od trénera za úlohy, tak budeme úspešní aj v takých dueloch, v ktorých sme v závere duelu utrpeli tesné prehry.

Počas jesennej časti sa ani tebe nevyhli zdravotné problémy. Ako si prežíval obdobie, keď si nemohol naplno pomôcť mužstvu?

• Mal som problémy so stehenným svalom. Dovolím si povedať, že zvlášť pre nás Srbov, ktorý sme sem prišli kvôli hádzanej, ak sa zraníme, je to náročné. Nemôžeme trénovať, maximálne môžeme ísť iba do posilňovne a najmä nedokážeme pomôcť mužstvu. Ja osobne som neodohral dve stretnutia v Bojniciach a doma s Modrou. S Bojnicami sme hrali zle, ale s Modrou to chalani bez väčších ťažkostí zvládli.

Naopak v závere roka pri zraneniach viacerých našich hráčov zostala veľká ťarcha najmä v ofenzíve na tvojich bedrách.

• Zranenia si nevyberajú a my sme museli hrať s tými hráčmi, ktorých sme mali k dispozícii. Zvládli sme to a aj keď niektoré výsledky neboli ideálne, dôležité v tejto chvíli je, že nešlo o vážne zranenia a prípravu už začneme v plnej sile.
Lazar Ristić – Záhoráci Stupava/Malacky Autor: Lucia Obžerová

V tabuľke strelcov si našim najlepším hráčom, ako sa ti hrali pod týmto tlakom?

• Neberiem to ako tlak v tom negatívnom význame. Naopak, viac ma to motivuje, a uvedomujem si, že musím čo najviac pomôcť mužstvu. Mne to naopak pomáha k tomu, aby som podal čo najlepší výkon.

Teraz si doma na zaslúženom oddychu a užívaš si niekoľko dní voľna. Ako a s kým ho tráviš?

• Užívam si to plnými dúškami. Doma som nebol dlhých šesť mesiacov a tak si teraz vážim čas strávený s kamarátmi a rodinou. Užil som si Nový rok a Vianoce a ešte si pár dni budem užívať, ale už sa pripravujem a pomaly sa začínam pripravovať na návrat na Záhorie.