Prešov221638Výhra

Miesto zápasu

ZŠ Stupava

Súhrn

V predposlednom kole základnej časti Niké Handball extraligy odohrali Záhoráci duel proti lídrovi tabuľky Tatranu Prešov, ktorý v doterajšom priebehu súťaže nestratil ani bod.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – Tatran Prešov 28:38 (15:22)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný, Maslić, T. Baláž, Burnazović 1, Valachovič 1, Vasović 1, Ristić 5, Žunić 5, Kovács 5/5, Konečný 4, Prevaj, Kurka, Blašković 2, Grich 4, tréner Ćirić, vedúci mužstva M. Rybár a R. Baláž.

Najviac gólov Tatran Prešov: Davidovič 10/3, Mitaľ 8/4, Hernandez 4, Khaian, Kovács a Hozman po 3.

Záhoráci začali zápas dobre, keď prvý gól stretnutia strelil Grich a v 4. minúte viedli domáci 2:1. Bolo to posledné vedenie domácich v zápase, ale aj naďalej udržiavali s favoritom vyrovnaný priebeh. Ešte v 17. minúte viedol Prešov iba o dva góly 12:10. Záver však vyšiel hosťom lepšie a do kabín odchádzali s vedením o sedem gólov.

Podobne ako v prvom polčase, sa zverencom Bojana Ćirića darilo s favoritom držať krok v úvode druhého polčasu. Viac ako 6 minút sa Prešovu nepodarilo streliť gól, kým Záhoráci dali tri a znížili na rozdiel 4 gólov. Potom sa však čoraz viac začínali presadzovať hostia, ktorý postupne navyšovali náskok až na 13 gólov. Domáci sa však nevzdali a v závere zápasu znížili na konečný rozdiel 10 gólov.