Martin161127

Miesto zápasu

ZŠ Stupava

Súhrn

Prvýkrát v tejto sezóne nastrieľalo niektoré z tímov Niké Handball extraligy 50 gólov a boli to práve hráči HC Záhoráci Stupava/Malacky. Dali ich proti Martinu a pre klub zo Záhoria mal tento gólostroj špeciálnu príchuť. Vďaka nemu a dvom získaným bodom si prvýkrát v histórii zabezpečil účasť v play-off.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – MHáK Martin 50:27 (26:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný, Maslić – T. Baláž 1, Burnazović 1, Valachovič 8, Ristić 5, Jánoš 1, Tóth 2, Žunić 3, Kovács 3, Konečný 6, Prevaj 2, Kurka 8, Blašković 6, Grich 4, tréner B. Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva M. Rybár a B. Grich.

Úvodná päťminútovka bola z oboch strán nervózna, keď si obe mužstvá na svoje konto pripísali viacero chýb. Záhorákov podržal najmä kapitán Valachovič, ktorý strelil tri z prvých štyroch gólov svojho mužstva. Postupne sa k nemu pridali ďalší hráči, domácim začala vychádzať ich rýchla hádzaná a svojmu súperovi odskočili v 10. minúte na rozdiel 4 gólov. To donútilo hosťujúceho trénera zobrať si oddychový čas, ale ani to Martinu nepomohlo. Domáci „valec“ už bol naplno rozbehnutý a po ďalších 10 minútach svietil na ukazovateli skóre stav 20:9. Do šatní napokon odchádzali domáci hádzanári s pohodlným vedením o 10 gólov.

Záhorákom hádzaná chutila aj v druhom polčase a k výbornému výkonu v ofenzíve pridali aj spoľahlivú obranu, ktorej svojimi výkonmi výrazne pomohli aj všetci traja brankári. V závere už plná hala žila v očakávaní, či padne 50-tka a to napriek tomu, že domáci hráči v zápase nehádzali jediný sedemmetrový hod. Jej prianie vypočul 15 sekúnd pred koncom najskúsenejší hráč domácich Michal Kurka, ktorý svojim ôsmym gólom v zápase stanovil konečné skóre na 50:27.

Hlasy po zápase

Dominik Grich, hráč HC Záhoráci Stupava/Malacky: „Pred zápasom sme si v šatni jasne povedali, že v tomto zápase jednoducho potrebujeme vyhrať a ukončiť sériu zápasov, v ktorých sme nielenže nebodovali, ale ani sme nehrali dobre. Po trochu nervóznom úvode sa nám začala dariť naša rýchla hádzaná a napokon z toho bolo jednoznačné víťazstvo. Zápas, v ktorom sme dali 50 gólov si už ani nepamätám, myslím, že to bolo ešte niekedy v žiackych kategóriách. Toto víťazstvo nám určite dodá pokoj do záverečných zápasov, v ktorých sa pokúsime o čo najlepšie výkony.

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky: „Tento zápas nebol iba o dvoch bodoch, ktoré sme potrebovali na play-off. Bolo to vyvrcholenie viac ako 20 mesačnej práce, ktorú sme v klube spoločne urobili. Vedeli sme, o čo v tomto zápase hráme a že máme veľkú zodpovednosť nielen voči klubu, ale aj voči našim skvelým fanúšikom. Do zápasu dali hráči maximum počas celých 60 minút a výsledok sa dostavil. Pravdepodobne skončíme na 7. alebo 8. mieste, ale pred nami sú ešte tri zápasy a v nich sa môže stať hocičo. Z nás týmto zápasom spadla obrovská ťarcha, lebo niekedy to v posledných dueloch vyzeralo, že sme zabudli hrať hádzanú. Teraz už nebudeme hrať pod tlakom a v ďalších stretnutiach chceme ukázať, že to, čo sme hrali proti Martinu, zvládneme hrať s každým súperom.