Hlohovec131730

Miesto zápasu

ŠH Malina

Súhrn

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky zvládli úvodný zápas odvetnej časti a na domácej palubovke naplno bodovali proti Hlohovcu, ktorý zdolali o dva góly.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – HC Sporta Hlohovec 32:30 (16:13)

Góly a zostava HC Záhoráci Stupava/Malacky: Maslić, Velebný, J. Rybár – Burnazović 1, Valachovič 3, Vasović 5/4, Ristić 4, Jánoš 1, Tóth 1, Žunić 7, Kovács 3, Prevaj, Kurka 4, Blašković 2, D. Grich 1, T. Ferenčík, tréner: Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

1. polčas

Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom duchu. Prvý gól prišiel až na konci 3. minúty, keď sedmičku premenil Vasović. Ten istý hráč z ďalšieho pokutového hodu zvýšil v 5. minúte na 2:0. Hostia sa zásluhou Rakúsa prvýkrát presadili až v 6. minúte. Zásluhou Žunića išli Záhoráci do vedenia 3:1. Potom ale nasledovali štyri góly hostí, ktoré znamenali vedenia 5:3. Ďalšie dva góly ale pridal Vasović, ktorý v prvej štvrťhodine držal zástavu domácich a bolo opäť vyrovnané. Postupne sa k nemu začali pridávať ďalší spoluhráči a dôležité góly strelili aj mladíci Tóth a Jánoš, ktorým zdatne sekundoval ďalší z talentovanej partie na strednej spojke Kovács. V samom závere prvej časti za stavu 13:13 zobral na seba zodpovednosť skúsený Kurka, ktorý dvoma gólmi dostal domácich do vedenia. A keď sa po dobrej obrannej činnosti presadil Ristić, domáci odchádzali do šatní s náskokom troch gólov.

2. polčas

V druhom polčase sa hostia snažili dotiahnuť stratu z prvého polčasu a v niektorých momentoch sa im to aj darilo. A to napriek tomu, že mali v prvej štvrťhodine až štyri dvojminútové tresty, kým domáci len jeden a po diskvalifikácii prišli aj o Cvičelu. Niekoľkokrát sa priblížili na rozdiel jediného gólu, ale ani raz sa im nepodarilo vyrovnať. Najbližšie k vyrovnaniu boli hostia v 55. minúte. Slovenský reprezentant Péchy po dvoch rýchlych góloch mal v ďalšom rýchlom protiútoku na ruke vyrovnanie na 29:29, ale Maslić vytiahol zákrok zápasu a jeho náskok zneškodnil. Domáci tréner Ćirić si zobral okamžite oddychový čas, Záhoráci sa upokojili, presadili sa Kovács a Blašković a domáci si už dva body nenechali ujsť.