Miesto zápasu

ŠH Hlohovec

Video

Súhrn

Vynikajúci štart mali naši hráči do nového ročníka Niké Handball extraligy. V úvodnom kole dokázali zmazať päťgólové manko a pripísali si víťazstvo na palubovke súpera. Aspoň čiastočne tak zmiernili bolesť trénera Bojana Ćirića, ktorému zomrela mama 24 hodín pred zápasom. Hráči a zástupcovia klubu mu aj touto cestou vyjadrujú úprimnú sústrasť.

Napriek tomu, že nás v prvej minúte dostal do vedenia Ristić, zápas sme začali nesústredene a už po 155 sekundách sme prehrávali 1:4. Našťastie sme sa dokázali skoncentrovať a najmä vďaka trom gólom Valachoviča sme zastavili hrozivo narastajúci náskok súpera. Postupne sme začali zlepšovať obranu a dotiahli sme sa na rozdiel jediného gólu. Prvý polčas sa lámal za stavu 13:12 pre Hlohovec, keď sme nedokázali v piatich útokoch za sebou skórovať, čo súper využil a do šatní išiel nakoniec s trojgólovým náskokom.

Domácim vyšiel vstup aj do druhej časti. Odskočil na päť gólov (22:17) a v 36. minúte na 24:19. Paradoxne nám pomohlo vylúčenie Vasovića, ktoré sme ustáli a postupne sme začali ukrajovať z náskoku Hlohovca. V 42. minúte sme prvýkrát vyrovnali skóre zásluhou Valachoviča na 24:24. Vzápätí po výbornom obrannom zákroku Kurku mohol práve tento hráč prvýkrát v druhom polčase dostať Záhorákov do vedenia, ale nedal a na pocit vedenia si naši hádzanári aj fanúšikovia, ktorí prišli Záhorákov v hojnom počte povzbudiť, museli ešte chvíľu počkať.

V nasledujúcich minútach totiž išli ešte štyrikrát do vedenia Hlohovčania, ale potom prišla chytená sedmička Mirom Velebným a dva presné zásahy Kovácsa, ktorý nás dvoma gólmi dostal v 51. minúte hneď do dvojgólového vedenia 30:28. Napriek tomu, že súperovi nemožno uprieť snahu o zvrátenie nepriaznivého výsledku, naši hráči boli od tohto momentu v obrane aj v útoku dominantní a nedovolili domácim sa nadýchnuť. Hráči si tak vďaka kolektívnemu výkonu, ku ktorému prispeli všetci hráči vrátane brankárov, pripísali prvé body do tabuľky.

Už najbližšiu sobotu 9. septembra o 18.00 h privítame v domácej hale Malina ŠKP Bratislava, ktorý na úvod nestačil na vlastnej palubovke Topoľčanom a prehral 20:22. Veríme, že našich hráčov prídete podporiť v hojnom počte a vytvoríte im tradične skvelú domácu kulisu.