Záhoráci

# Hráč Pozícia Góly Straty
7Anur BurnazovićĽavá spojka50
60Dario MaslićBrankár00
77Dominik GrichĽavá spojka20
3Dušan FrýbertSpojka00
69Frane BlaškovićPravé Krídlo50
18Igor ŹunićPivot70
16Juraj RybárBrankár00
13Lazar RistićPravá spojka20
21Lukáš KonečnýPivot20
17Marek TóthĽavé krídlo70
36Mário PrevajStredná spojka10
39Michal KurkaStredná spojka60
31Miroslav VelebnýBrankár00
9Roman ValachovičĽavé krídlo00
19Samuel KovácsStredná spojka40
6Tomáš BalážSpojka00
Góly
41
0
Straty
0
0

Výsledky

Tím1. polčas2. polčasSkóreVýsledok
Záhoráci172441Výhra
Košice172037

Miesto zápasu

ŠH Malina

Súhrn

Ani po štvrtom zápase sezóny sme zatiaľ nenašli premožiteľa a pripísali sme si dva body do tabuľky, keď sme po gólovej prestrelke zdolali HK Košice 41:37.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – HK Košice 41:37 (17:17)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: Rybár, Velebný, Maslić – Tóth a Žunić po 7, Kurka 6, Blašković 5, Burnazović 5/2, Kovács 4, Ristić, Konečný a Grich po 2, Prevaj 1, Frýbert, Baláž, Valachovič. Tréner Bojan Cirić, zodpovedný vedúci Branko Grich, funcionári Michal Rybár a Pavol Stachovič.

Najviac gólov HK Košice: Hruščák 11, Guzy 10/3, hriňak 5, Baláž 4.

Štart to stretnutia vyznel z našej strany katastrofálne, keď svietil na ukazovateli skóre po 5 minútach hrozivý stav 0:4. Prvý náš gól v stretnutí zaznamenal až v 6. minúte Konečný, ale aj keď sme sa postupne začali presadzovať v ofenzíve, súperovi sa darilo držať nás na dištanc. V 13. minúte viedol 9:2, o tri minúty neskôr ešte 12:6. Od tohto momentu sme postupne ukrajovali z výrazného náskoku východniarov a v 25. minúte Žunič prvýkrát vyrovnal skóre a v 28. minúte nás dokonca Marek Tóth dostal do vedenia. Napokon s do šatní išlo za nerozhodného stavu 17:17.

Kým úvod prvého polčasu sme si neustrážili, druhý sme začali naopak výborne a po šiestich minútach sme už viedli o 5 gólov. Lenže Košičania sa nevzdávali a opäť sa dotiahli na dva góly. V 44. minúte videl červenú kartu hosťujúci Ivanov, ale hostia sa ani po jeho diskvalifikácii nevzdávali a stále sa držali na dostrel. Našťastie Záhoráci nedopustili drámu ako v zápase s Topoľčanmi a vedenie sme si udržali až do konca stretnutia a nakoniec sme dokázali súperovi streliť 41 gólov.

Hlasy po zápase

Michal Kurka, spojka HC Záhoráci Stupava/Malacky: „Nezačali sme tak zle ako tomu napovedá priebeh z úvodu stretnutia, keď sme prehrávali 0:4 a dokonca aj 2:9. Mali sme množstvo čistých gólových šancí, ktoré nám ale zlikvidoval vynikajúci Shejbal. Pri oddychovom čase sme si povedali, že musíme pokračovať v hre tak ako predtým, ale musíme premieňať šance. Gól po góle sme postupne sťahovali náskok súpera. Zlepšili sme obranu a konečne sme začali premieňať šance. Do druhej časti sme nastúpili tak ako do prvého polčasu s tým, že musíme behať. Súper mal za sebou dlhú cestu a v zostave niekoľko hráčov, ktorí to nemohli kondične vydržať. Na konci sme síce spravili chybičky, ktoré nás stáli vyšší náskok, ale na rozdiel od zápasu s Topoľčanmi sme duel dohrali do víťazného konca. Vyzdvihol by som Mareka Tótha, ktorý vynikajúco zahral. Narýchlo nahradil Romana Valachoviča a zhostil sa tejto úlohy suverénne a vynikajúco. V neposlednom rade by som poďakoval skvelému publiku, ktoré nám vytvorilo skvelú kulisu, ktorá nám veľmi pomohla.

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky: „Viem, že sa začínam opakovať, ale opäť nie som spokojný s tým, ako sme hrali v obrane počas celého zápasu. Tiež som nespokojný, ako začal náš útok. Jedna vec je hrať rýchlo, to je niečo, čo chcem, ale hráme nezodpovedne a to je vec, ktorú musíme čo najskôr zmeniť. Na druhej strane, keď sledujete naše zápasy, môžete vidieť modernú, rýchlu hádzanú a to sa mi páči. Včera sme strelili v druhom polčase 24 gólov, z toho minimálne 50 % tvorili rýchle protiútoky. Každý tím má svoje výhody a toto je určite naša. Tešia ma najmä výkony hráčov z našej lavičky. Pre problémy s členkom sme nemali Valachoviča, tak nastúpil Marek Tóth a strelil 7 gólov. Lukáš Konečný mal v Topoľčanoch výborný zápas, proti Košiciam začal trochu zle a nastúpil Igor Žunić a strelil 7 gólov. To isté platí aj na postoch v obrane a na brankárskom poste. V tom je sila tohto tímu. Preto dosahujeme výsledky. Ešte raz sa chcem poďakovať našim fanúšikom za skvelý deň. Teraz sa už pripravujeme na prvý pohárový zápas, ktorý hráme v stredu v Topoľčanoch.