Bojnice162440Výhra

Miesto zápasu

ŠH Malina

Súhrn

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky nezvládli domáci duel proti tímu HK Kúpele Bojnice a pripísali si v Niké Handball extralige na svoje konto prehru 36:40.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – HK Kúpele Bojnice 36:40 (15:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Maslić, Krištofič – D. Frýber, T. Baláž, Burnazović, Valachovič 11/3, Ristić 2, Jánoš, Tóth 2/1, Žunić 7, Kovács 4, Konečný 3, Prevaj, Blašković, D. Grich 4. Tréner: B. Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

Najviac gólov HK Kúpele Bojnice: Bogár 17/3, Melnyk 13/1, Ďurajka 4, Šimko 3.

Záhoráci vstúpili do zápasu dobre, keď si v úvode udržiavali mierny náskok, keď na konci 5. minúty viedli 5:3. Potom však prišla z ich strany séria nepremenených šancí, keď sa viacerými výbornými zákrokmi predviedol hosťujúci 51-ročný gólman Fabián. Naopak súper svoje premieňal a v úvode 12. minúty sa súper ujal vedenia 10:7. V ďalšom priebehu prvého polčasu si Bojnice udržiavali troj až päťgólové vedenie, ale Záhoráci sa v závere polčasu vzchopili a do šatní sa išlo za tesného vedenia hostí 16:15.

Bojnice lepšie zvládli aj úvod druhej časti, keď zásluhou dvoch gólov Melnyka a troch Ďurajku odskočili na 22:17 a tento náskok si udržiavali až do samotného záveru. Domácim nemožno uprieť snahu o lepší výsledok, ale nedokázali ubrániť predovšetkým dvojicu Melnyk a Bogár, ktorá spolu nastrieľala 30 gólov (Bogár 17, Melnyk 13). Najmä zásluhou tejto dvojice hostia štyri minúty pred koncom viedli o 7 gólov a domácim sa až v závere podarilo skorigovať výsledok na konečných 36:40.

Tréner Bojan Ćirić po zápase s Bojnicami: „Vždy podporujem svojich hráčov, keď dajú zo seba všetko. No včera tomu tak nebolo, dokonca ani zďaleka. Podľa môjho názoru sme podali veľmi slabý výkon. Problém nevidím v útočnej fáze, skôr obrana bola pod hranicou akceptovateľnosti. Naši brankári tiež nepodávali výkony na požadovanej úrovni. Počas zápasu som niekoľkokrát menil obranné formácie, ale nič nepomohlo. Päťkrát som vymenil brankárov, ale ani to neprinieslo očakávaný efekt. Možno som na hráčov vyvíjal príliš veľký tlak, pretože túžim po výsledkoch, ktoré si myslím, že si náš klub zaslúži. Najviac ma mrzí, že počas posledného roka a ôsmich mesiacov sme odviedli obrovský kus práce. Intenzívne sme trénovali. A potom prídu dôležité zápasy a my hráme tak, ako včera? To pre mňa nemá logiku. Stále máme všetko vo vlastných rukách a budeme sa snažiť dosiahnuť ciele, o ktorých som presvedčený, že je to pozícia, kde by sme mali byť. Rád by som tiež pogratuloval tímu z Bojníc, ktorý nás predčil vo všetkých aspektoch hry a zaslúžene zvíťazil. Našim fanúšikom chcem povedať, že nás mrzí, že sme pred plnou halou nepodali výkon, aký by si zaslúžili. Bola to hanba.