Tím1. polčas2. polčasSkóreVýsledok
P. Bystrica201636Výhra
Záhoráci111526

Súhrn

Na pôde majstrovskej Považskej Bystrice sme prehrali o desať gólov, keď o výsledku rozhodol prvý polčas, v ktorom nám súper utiekol o 9 gólov.

MŠK Považská Bystrica – HC Záhoráci Stupava/Malacky 36:26 (20:11)

Najviac gólov MŠK Považská Bystrica: Štetina 10, Živković 6/2, Ďuriš 5, Briatka 5/1

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Maslić 1, M. Krištofič – Frýbert 1, Valachovič 3, Ristić 7, Jánoš, Tóth, Žunić 2, Kovács 3, Konečný 1, Prevaj 1, Blašković 5/3, Jurík, D. Grich 2, tréner: P. Stachovič, vedúci mužstva: B. Grich, M. Rybár.

V oklieštenej zostave bez skúsenej dvojice Burzanović a Kurka, ku ktorým sa pridal aj Vasović a s viacerými hráčmi dorastu sme začali na palubovke majstra zle a už v 6. minúte sme prehrávali 0:5. po oddychovom čase, sme však zlepšili výkon a dokázali sme sa na favorita v 10. minúte dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov (6:8). Domáci však dokázali kontrovať a do šatní sme odchádzali s 9-gólovým mankom.

V druhom polčase sme zlepšili výkon, v bránke nás niekoľkokrát podržal Dario Maslić a so súperom sme dokázali odohrať vyrovnanú 30-minútovku. Najvýraznejšie sa z nášho mužstva darilo strelecky Ristićovi, ktorý konto súpera zaťažil 7 gólmi.

Hlas po zápase

Pavol Stachovič, tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky: „Prišli sme do Považskej Bystrice s tým, že to bude ťažký zápas. Dali sme priestor aj hráčom, ktorí hrávajú menej, aj vzhľadom na to, že nás čakajú dôležité zápasy s Martinom a Modrou. Do stretnutia sme išli s tým, že skúsime hrať pomalšie. Začali sme s hrou 7 na 6, ale tento štýl nám nesvedčí a tak sme sa za stavu 0:5 vrátili k našej hre. Napriek tomu, že nám chýbali viacerí skúsení hráči, tak sme napokon duel zvládli so cťou.