Hráči HC Záhoráci Stupava/Malacky po víťaznom zápase v Modre. Zdroj: HC Záhoráci Stupava/Malacky

Súhrn

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre, keď prvých 15 minút nedovolili domácim skórovať a naopak sami nastrieľali 11 gólov. Najmä tento úsek hry rozhodol o tom, že dva body poputujú na Záhorie.

HáO TJ Slovan Modra – HC Záhoráci Stupava/Malacky 19:33 (7:16)

Najviac gólov HáO TJ Slovan Modra: F. Jurkovič 5/2, Kažík 4, M. Jurkovič 3, Púpava a Oravec po 2.

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný 1, Maslić – T. Baláž, Burnazović, Valachovič 6, Ristić 5, Jánoš 2/1, Tóth 2, Žunić 3, Kovács 3/1, Konečný 1, Prevaj 2, Kurka 1, Blašković 6, D. Grich 1, tréner Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

Záhorákom vyšli hneď úvodné sekundy, keď po strelách Gricha a Valachoviča viedli 2:0. Po týchto presných zásahoch nasledoval dlhší úsek, kedy sa čakalo na ďalší gól. Ten dal prudkou a umiestnenou strelou Ristić a pokračovalo tak málo vídané predstavenie hostí, ktoré sa prerušilo až v 16. minúte za stavu 11:0 v ich prospech. Hostia totiž na celú prvú polovicu úvodnej časti zatiahli „roletu“ a na čele s výborným brankárom Velebným nedovolili domácim skórovať. Tí robili všetko možné aj nemožné, takmer celý čas hrali v útočnej fáze so siedmimi hráčmi a na istý čas sa dokonca na strednej spojke objavil aj brankár Ochaba, ale nič nefungovalo. Až na konci 16. minúty sa zo spojky trafil domáci pivot Filip Jurkovič, ale žiadny obrat to neznamenalo a hostia odchádzali do šatní s pohodlným náskokom deviatich gólov.

V druhom polčase síce domáci odštartovali s dvomi presnými zásahmi, k čomu prispela aj početná výhoda pri vylúčení Konečného, ale potom už opäť dominovali Záhoráci. Tí postupne navyšovali náskok až na rozdiel 16 gólov v 57. minúte. V samom závere ešte domáci výsledok mierne skorigovali, ale nič to neubralo na jednoznačnom víťazstve hostí 33:19.