Tím1. polčas2. polčasSkóreVýsledok
Bratislava151025Výhra
Záhoráci15924

Súhrn

Muži HC Záhoráci Stupava/Malacky siahali v Bratislave proti ŠKP na bod, ale záverečný útok sme nepremenili a tak nám nepomohol ani výborný výkon Ristića, ktorý nastrieľal 12 gólov.

ŠKP Bratislava – HC Záhoráci Stupava/Malacky 25:24 (15:15)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: Maslić, Rybár, Velebný – Valachovič 2, Ristić 12/2, Jánoš, Tóth, Žunić 1, Kovács 2, Konečný, Prevaj 1, Kurka 1, Blašković 4, Jurík, D. Grich 1, Ferenčík, tréner B. Ćirić, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

1. polčas

Úvod stretnutia v Bratislave sa niesol v znamení vyrovnanosti. Hosťom sa hneď v úvode stretnutia zranil Kurka. K už aj tak oslabenej spojkovej formácii (na zápas nenastúpili Vasović a Burnazović) sa pridal ďalší hráč. To donútilo trénera Ćirića výraznejšie improvizovať. Záhoráci sa tak hneď od úvodu snažili hrať so siedmimi hráčmi v poli. Zaa to ich v prvej štvrťhodine domáci potrestali gólmi z celého ihriska. Dvakrát sa dokonca presadil aj brankár Mitošinka.

V 18. minúte sa domáci prvýkrát dostali do trojgólového vedenia 10:7 po presnom zásahu najlepšieho strelca domácich Fédera, ktorý strelil v zápase 10 gólov. Zo strany Záhorákov dokázal podobnou mincou kontrovať Ristić. Jeho konečný účet sa zastavil na 12 góloch, z ktorých 8 strelil v prvej časti hry. Do poslednej päťminútovky prvého polčasu vstupovali domáci s jednogólovým náskokom, ale hosťom sa podarilo tromi gólmi otočiť vývoj stretnutia a okrem toho dostali výhodu presilovej hry. V nej však dvakrát inkasovali a do šatní sa išlo za nerozhodného stavu.

2. polčas

Prvý gól druhej časti síce dosiahol hosťujúci Žunić, ale postupne začali preberať opraty zápasu domáci hráči, ktorí chybovali menej ako Záhoráci. Tým sa prestalo dariť aj strelecky a 10 minút pred koncom prehrávali už o štyri góly. Po oddychovom čase začali hrať v obrane agresívnejšie, čo im vynieslo zníženie stavu a v poslednej minúte mali za stavu 24:25 šancu na vyrovnanie. Nedokázali si však vypracovať gólovú šancu a pri naznačenej pasivite Kovács mieril mimo bránku. Domáci tak zvládli vyrovnaný duel a do tabuľky si pripísali dva body.

Záhoráci sa s tohtoročným programom Niké Handball extraligy rozlúčia v sobotu na domácej palubovke, na ktorej privítajú v sobotu 9. decembra od 18.00 mužstvo HK Agro Topoľčany.

Hlas po zápase

Bojan Ćirić, tréner HC Záhoráci Stupava/Malacky: „V Bratislave sme mali veľa problémov so zostavou, predovšetkým na poste spojky. Do zápasu sme nastúpili bez Vasovića a Burnazovića a po 10 minútach zápasu sa zranil aj Kurka. Myslím si, že sme boli na túto situáciu takticky dobre pripravení a dokázali sme odohrať dobrý zápas. Chlapci väčšinou robili to, na čom sme sa dohodli na tréningu, ale nedokázali sme premeniť čisté šance. A to nás stálo body. Som rád, že sme ukázali, že tento tím má hráčov, ktorí dokážu zastúpiť tých, ktorí nemohli zasiahnuť do stretnutia. Pred zimnou prestávkou nás čakajú ešte dva zápasy – jeden v lige a jeden v pohári. Musíme nájsť všetku energiu, ktorá nám zostala, aby sme tieto dva zápasy vyhrali. V tejto situácii už ide do tuhého, preto vyzývam všetkých fanúšikov, aby prišli budúcu sobotu do Maliny. S vami máme šancu vyhrať v akejkoľvek zostave.