O nás

ZÁHORÁCI STUPAVA / MALACKY spojili družstvá v kategórii dorastu a mužov pred sezónou 2021/2022. Spojenie sa týka dvoch klubov HC TATRAN STUPAVASTROJÁR MALACKY. Spoločné družstvo vzniklo potrebou oboch celkov zvýšiť úroveň hádzanej v našom regióne.

Každý tím hral doteraz 1. ligu samostatne s tým, že polovicu mužstva tvorili mladí muži, niektorí s perspektívou a druhú polovicu tvorili starší páni s rodinami, ktorí už nemajú motiváciu posunúť mužstvo na vyššiu úroveň. Preto vznikol projekt Záhoráci Stupava/Malacky, ktorý pozdvihne úroveň hádzanej v oboch mestách.

V Stupave a Malackách má hádzaná bohatú hráčsku základňu, dovedna tu je zaregistrovaných viac ako 500 hráčov do 23 rokov. Hráči, ktorí mali ambíciu hrať extraligu, museli nastupovať v Šali či v Nových Zámkoch. Spoločný klub Záhorákov im umožní nastupovať v najvyššej súťaži v ich bydlisku.

Projekt myslí aj do budúcna, v časovom horizonte troch rokov majú hádzanárske kluby v pláne vytvoriť na strednej škole v Malackách športovú triedu, v ktorej by sa v kvalitných podmienkach učili budúci hádzanári.